Polmic - FB

zespół (L)

{ A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S T V W Z

La Tempesta


tel. (+48) (0) 693 337 179

fax

tel./fax

e-mail: mail@latempesta.pl

www: www.latempesta.pl


Zespół muzyki dawnej La Tempesta powstał w 1998 roku. Zajmuje się stylową prezentacją muzyki XVI-XXI wieku - często są to rekonstrukcje wydarzeń z przeszłości bądź programy łączące muzykę, literaturę i taniec. W zależnosci od repertuaru zmienia się skład wykonawców – od męskiego zespołu wokalnego w polifonii renesansu po rozbudowany chór i orkiestrę w wielkich formach oratoryjnych baroku i klasycyzmu.

Zespół koncertuje na terenie całego kraju, m.in. występował w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, Filharmonii Narodowej, na Zamku Królewskim w Warszawie, w Filharmonii Śląskiej i in.

Koncert z okazji Roku Bachowskiego (2000) z udziałem chóru La Tempesta oraz solistów Międzynarodowej Akademii Muzyki Dawnej w Wilanowie transmitowany był przez Europejską Unię Radiową (EBU). W 2002 roku nagrał dla firmy Canon płytę zawierającą instrumentalne i wokalno-instrumentalne kompozycje późnego baroku. W 2003 roku na zaproszenie Alliance Francaise zespół odbył trasę koncertową prezentując francuską muzykę i literaturę XVI wieku. W tym samym roku na XIII Festiwalu Muzyki Dawnej w Warszawie zespół otrzymał prestiżowe wyróżnienie im. Eugenii i Juliana Kulskich. W 2004 roku nakładem szwedzkiej wytwórni BIS ukazała się kolejna płyta zespołu, zawierająca kompozycje sakralne Antonio Vivaldiego. Została ona okrzyknięta płytą roku brytyjskiego portalu internetowego Music Web. W tym samym roku nastąpił debiut zespołu na festiwalu "Wratislavia Cantans", z udziałem znakomitej sopranistki Olgi Pasiecznik. W 2005 roku La Tempesta została zaproszona do stałej współpracy przy zakrojonym na szeroką skalę projekcie fonograficznej rejestracji jasnogórskich muzykaliów. W październiku 2009 roku zespół zadebiutuje na festiwalu Berliner Tage für Alte Musik.

Kierownikiem artystycznym i dyrygentem zespołu jest jego założyciel, Jakub Burzyński.