Polmic - FB

festiwal (P)

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S U V W Ź

Perkusja solo i w zespole - Międzynarodowe Dni Muzyki Perkusyjnej


ul. Poprzeczna 9a / 4

75-841 Koszalin

tel. (+48 94) 346 54 85

e-mail: festiwal@swing.pl

www: www.swing.pl/festiwal


Międzynarodowe Dni Muzyki Perkusyjnej "Perkusja solo i w zespole" to największy i najstarszy w Polsce festiwal perkusyjny odbywający się corocznie - zawsze od wtorku do piątku po Świętach Wielkanocnych. Koszaliński Festiwal to wielkie międzynarodowe święto perkusji na które składa się 11 koncertów, a wśród nich m.in. koncert Perkusja solo i w zespole, prezentujące klasykę perkusyjną, Festiwalowy Klub Jazzowy lub Scena awangardowa, przedstawiające perkusję w formacjach jazzowych, awangardowych, a także w muzyce etnicznej oraz w formie wielkich spektakli typu „obraz, światło, przestrzeń, dźwięk”, a także Nocne granie, w którym uczestniczą zazwyczaj duety i tria w repertuarze jazzowym lub kabaretowym, ale zawsze z perkusją na pierwszym planie.
Obok koncertów odbywa się średnio od 12 do 15 wykładów zróżnicowanych tematycznie: o perkusji klasycznej (marimba, wibrafon, werbel, kotły), multipercussion, latin percussion, drum set oraz seminarium nauczycielskie kierowane do pedagogów perkusji. Ponadto uczestnicy Dni mają możliwość wzięcia udziału w indywidualnych lekcjach prowadzonych równolegle przez najwybitniejszych pedagogów i światowej sławy wirtuozów perkusji. Wielkim wydarzeniem artystycznym festiwalu jest również Wielka Gala Symfoniczna z udziałem orkiestry symfonicznej i największych gwiazd festiwalu.
Festiwal organizowany jest corocznie od 1985 roku (z trzema wyjątkami: w 2001, 2006 i 2007 roku). Kolejna edycja odbędzie się w 2008 roku.