Polmic - FB

zespół (L)

{ A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S T V W Z

Lutosławski Piano Duo


Al. Niepodległości 157 m. 20

02-555 Warszawa

tel. (+48) (0) 692 261 241

fax

tel./fax

e-mail: bartekwasik@hotmail.com

www: www.lutoslawski-duo.com
      Lutosławski Piano Duo – zespół specjalizujący się w grze na dwa fortepiany i na cztery ręce - powstał w 1999 roku i rozpoczął swą muzyczną działalność pod opieką najwybitniejszych duetów fortepianowych – Bracha Eden i Alexander Tamir (Izrael) oraz Hans-Peter i Volker Stenzl (Niemcy). Muzycy są absolwentami

Akademii im. Fryderyka Chopina (dyplom z kameralistyki w klasie prof. Krystyny Borucińskiej i prof. Jerzego Marchwińskiego), a także podyplomowych studiów mistrzowskich w zakresie duetu fortepianowego, ukończonych z najwyższą lokatą w Hochschule fur Musik und Theater w Rostocku, w klasie duetu braci Stenzl.

Możliwość stałego rozwoju artystycznego w jednym zespole zaowocowała niezwykłym zgraniem pianistów a także bogatym, stale rozszerzanym repertuarem obejmującym w chwili obecnej około stu utworów.

Muzycy zdobyli kilkanaście nagród na międzynarodowych konkursach w Grecji, Polsce, Włoszech, Czechach i na Litwie, są wielokrotnymi stypendystami Ministra Kultury oraz Fundacji Kultury, laureatami nagród fonograficznych „Fryderyk” i „Folkowy Fonogram Roku” oraz kulturalnych nagród marszałkowskich.

Koncertowali w większości krajów europejskich, w Ameryce Północnej i Południowej, na Bliskim Wschodzie i w Japonii, występując w takich salach, jak: Carnegie Hall, Filharmonia Narodowa, Izumi Hall (Osaka), Filharmonia Berlińska, Studio PR im. W. Lutosławskiego, Chicago Symphony Center, Sala Centralnego Konserwatorium w Pekinie. Prowadzą także kursy mistrzowskie z zakresu duetu fortepianowego.

Lutosławski Piano Duo zyskuje przychylne głosy ze strony krytyków i publiczności, czego potwierdzeniem są zaproszenia na prestiżowe festiwale, m.in. Festiwal Muzyczny Polskiego Radia„Kwartesencja”, „Warszawska Jesień”, "Łańcuch", Festiwal Prawykonań„Musica Polonica Nova”, Festiwal Pianistyki Polskiej, „Wratislavia Cantans”, Festiwal Pianistyczny w Krakowie, Two Moors Festival (Wlk. Brytania), Londrina Festival (Brazylia), Nova-Polska (Francja), Scelsi Festival (Włochy), Festiwal Muzyczny w Łańcucie, Spring Festival (Izrael), regularnie goszczą na festiwalach duetów fortepianowych, m.in. w Mołdawii, na Litwie i Białorusi. Dokonali już kilkudziesięciu prawykonań, w tym koncertów na dwa fortepiany, skomponowanych specjalnie dla zespołu.

Razem z duetem perkusyjnym Hob-beats (Magdalena Kordylasińska i Miłosz Pękala) tworzą kwartet Kwadrofonik, specjalizujący się w wykonawstwie muzyki najnowszej.

aktualizacja: grudzień 2013