Polmic - FB

organizacja (S)

A B C D F G H I J K L Ł M O P R S T W Z

Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Świętogórskiej im. Józefa Zeidlera


Święta Góra, Głogówko 1

63-800 Gostyń

tel. (+48 65) 572 00 14 w.27

fax (+48) (0) 601 057 131

e-mail: biuro@jozefzeidler.eu

www: www.jozefzeidler.eu


Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Świętogórskiej im. Józefa Zeidlera to grono ludzi, którzy pragną kontynuować dawną filipińską tradycję muzyczną Świętej Góry sięgającą XVII wieku.
Najwybitniejszym muzykiem tworzącym na Świętej Górze był Józef Zeidler, nazywany polskim Mozartem. Do dziś w klasztornych archiwach znajdują się liczne zbiory dwustuletnich i starszych manuskryptów nutowych, dotąd niepublikowanych i nie wykonywanych przez wiele dziesięcioleci. Przywrócenie ich do muzycznego życia jest najważniejszym celem stowarzyszenia.
Szczególnym wydarzenie w ramach całej działalności jest Festiwal Muzyki Oratoryjnej "Musica Sacromontana". Zapraszeni do udziału w nim zostali najlepsi muzycy z Polski i z zagranicy, artyści wykonujący muzykę dawną na historycznych instrumentach z historyczną praktyką wykonawczą. Koncerty w bazylice świętogórskiej to wydarzenia na najwyższym poziomie artystycznym także ze względu na unikalną akustykę wnętrza i piękno barokowej architektury. Przede wszystkim są to jednak spotkania duchowe.
Stowarzyszenie pragnie, aby na Świętej Górze również dzisiaj rozwijała się kultura muzyczna. Chce pozyskiwać środki finansowe niezbędne do prowadzenia edukacji muzycznej i rozwoju świętogórskich muzyków. Zaprasza do współpracy wszystkich, którym bliska jest jego idea. Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Świętogórskiej im. Józefa Zeidlera oczekuje na muzyków, pasjonatów muzyki i promotorów kultury, którzy dostrzegają głębszy sens także w finansowym wspieraniu jego działań.