Polmic - FB

zespół (D)

{ A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S T V W Z

Duet Harfowy


Kontakt: Agata Fandritel.: (+48) (0) 606 910 297Zuzanna Sawicka

tel. (+48) (0) 605 072 772

fax

tel./fax

e-mail: duetharfowy@gmail.com

www:


Agata Fandri i Zuzanna Sawicka

Duet harfowy Agaty Fandri i Zuzanny Sawickiej powstał w 2006 roku. Tworzą go studentki klasy harfy prof. Urszuli Mazurek z Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Artystki grają na harfach koncertowych, wykonując utwory od baroku po muzykę XX wieku, ze szczególnym uwzględnieniem utworów pisanych przez harfistów, a także grają na harfach celtyckich, sięgając po tradycyjny repertuar ludowy oraz muzykę pisaną już w XX wieku ze specjalnym przeznaczeniem na te instrumenty.
Duet występował w ramach prestiżowych Międzynarodowych Festiwali Muzyki Organowej i Kameralnej w całej Polsce (m. in. w Giżycku, Słupsku, Oleśnicy, Warszawie), a także w Filharmonii Śląskiej w Katowicach (w ramach Międzynarodowego Festiwalu Młodych Laureatów Konkursów Muzycznych), Zamku Królewskim w Warszawie oraz w salach koncertowych Akademii Muzycznych w Warszawie i Krakowie. Artystki mają także indywidualne osiągnięcia:
Agata Fandri jest laureatką II miejsca Ogólnopolskich Przesłuchań Harfowych w Warszawie w 2004 roku. Uczestniczyła w Międzynarodowym Kursie Interpretacji Muzyki Harfowej prowadzonym przez Elżbietę Szmyt i Susan McDonalds, a także w kursie Interpretacji Muzyki Harfowej pod kierunkiem prof. Isabelle Perrin. Jako harfistka występowała w repertuarze solowym, kameralnym i symfonicznym w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie i Akademii Muzycznej w Krakowie, a także współpracowała z orkiestrą Filharmonii Narodowej w Warszawie.
Zuzanna Sawicka jest laureatką następujących konkursów harfowych: I miejsce na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Harfowych w Warszawie w 2004 roku, nagroda specjalna Polskiego Towarzystwa Harfowego, I miejsce ex aequo (dwukrotnie) w 1999 i 2003 roku na Międzynarodowym konkursie „Union des Femmes Artistes Musiciennes” w Paryżu, III miejsce na II Ogólnopolskim Konkursie Duetów z Harfą w Cieszynie w 2007 roku. Otrzymała trzykrotnie Stypendium Ministra Kultury. Brała czynny udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitne harfistki w kraju i zagranicą. W 2005 roku wystąpiła jako reprezentantka Polski biorąc udział w koncercie z cyklu „Focus on Youth” w ramach Dziewiątego Światowego Kongresu Harfowego w Dublinie (Irlandia). Występowała także w ramach VIII Światowego Kongresu Harfowego w Genewie, VI Festiwalu "International Conservatoire Week" w Sankt Petersburgu, VII Europejskiego Sympozjum Harfwego w Cardiff (Walia), Polsko - Niemieckiego Sympozjum Harfowego w Krakowie oraz festiwalu „Dni Harfy” w Ostrawie, w Republice Czeskiej. Ponadto występowała w salach koncertowych: Filharmonii Narodowej, Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, Filharmonii Łódzkiej i Lubelskiej, Zamku Królewskiego w Warszawie, Studio Koncertowego Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie, koncertując jako solistka m.in. z Polską Orkiestrą Radiową, Orkiestrą Symfoniczą Filharmonii Lubelskiej, z orkiestrami Concerto Avenna, Capella Bydgostiensis i Toruńską Orkiestrą Symfoniczną. Ponadto współpracowała m.in. z orkiestrami: Sinfonia Varsovia, Orkiestrą Filharmonii Narodowej i Lutosławski Youth Orchestra.