Polmic - FB

festiwal (E)

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S U V W Ź

Ensemble - Międzynarodowy Festiwal Kameralistyki im. Księżnej Daisy


Biuro festiwalu:
ul. Sycowska 3/50

51-319 Wrocław

tel. (+48 71) 724 50 81

fax (+48) (0) 608 055 767

tel./fax (+48) (0) 509 097 58

e-mail: info@ensemblefestival.org

www: www.ensemblefestival.org


Międzynarodowy Festiwal Kameralistyki "Ensemble" zainicjowany został w 2004 roku przez kontrabasistę Marka Markowicza (1948-2005). Odbywa się w formie festiwalu połączonego z warsztatami: młodzi muzycy mają szansę - oprócz indywidualnych konsultacji u profesorów, znanych autorytetów wykonawstwa muzyki kameralnej - grać razem z nimi w zespołach. Stwarza to niepowtarzalną okazję wspólnej pracy nad utworem, a przede wszystkim dyskusji nad jego interpretacją. Muzyka kameralna wymaga niezwykłej wrażliwości, umiejętności współpracy i wzajemnego słuchania się. Dzięki proponowanej formule festiwalu, młodzi artyści z różnych krajów mają szansę nawiązywać i pogłębiać muzyczne znajomości - z profesorami i między sobą.
Festiwal odbywa się w dwóch pięknych zamkach - w Książu i w Pszczynie. Należały one niegdyś do rodu Hochbergów, do którego w 1891 roku weszła także patronka Festiwalu - księżna Daisy - Daisy Hochberg von Pless, z domu Mary Theresa Olivia Cornwallis-West (1873-1943). Muzyka kameralna idealnie pasuje do tych bogato zdobionych, reprezentacyjnych wnętrz. Przygotowane utwory prezentowane są podczas cyklu koncertów w najwspanialszych salach zamków: w Sali Maksymiliana w Książu oraz w Sali Lustrzanej w Pszczynie.
Festiwal daje więc możliwości rozwoju muzycznych umiejętności, nawiązywania nowych kontaktów, pracy z wybitnymi artystami, wspólnego koncertowania we wspaniałym otoczeniu, propagowania muzyki kameralnej, a także odpoczynku wśród pięknych parków i ogrodów zamkowych.