Polmic - FB

festiwal (P)

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S U V W Ź

Przemyska Jesień Muzyczna


Towarzystwo Muzyczne w Przemyślu, Rynek 5

37-700 Przemyśl

tel. (+48 16) 678 45 21

fax

tel./fax

e-mail: towarzystwomuzyczne@post.pl

www: www.towarzystwomuzyczne.nigdzie.net


Przemyska Jesień Muzyczna to najważniejsza impreza muzyczna w Przemyślu. Swoją pierwszą edycję miała w 1984 roku. Organizatorem było - i pozostaje do dzisiaj - Towarzystwo Muzyczne, jedno z najstarszych (istniejące od 1862 roku) tego typu stowarzyszeń w Polsce.

Przemyska Jesień Muzyczna to festiwal różnych stylów, dzieł, kompozytorów i epok. Jego różnorodność kształtują zarówno wielkie formy muzyki wokalnej i wokalno – instrumentalnej, opery, jak i muzyka kameralna, recitale mistrzowskie, a także muzyka etniczna, filmowa oraz jazz. Festiwal stwarza przemyskim melomanom możliwość kontaktu ze sztuką wykonawczą artystów pochodzących z Przemyśla. Występują na nim tak sławni i renomowani, jak: A. Wodnicki, E. Wolanin, R. Kabara, W. Śmietana, czy młodsi: T. Ślusarczyk, K. Baran oraz A. Krawiec, M. Suszycki, M. Dziad, D. Prajzner.

Przemyska Jesień Muzyczna to również festiwal, z którym „zwiedza się” najpiękniejsze i najbardziej odpowiednie dla muzyki miejsca i wnętrza: przemyskie świątynie, Zamek w Krasiczynie, Zamek Kazimierzowski, sale: Muzeum Narodowego, Towarzystwa Muzycznego, „lustrzana” w Zespole Szkół Muzycznych, Centrum Kulturalnego.

W czasie 25-letniej historii Przemyskiej Jesieni Muzycznej melomani mieli okazję wysłuchać około 200 koncertów.