Polmic - FB

wydawca (A)

A B C D E F I J M N O P R S T U W Z

Ars Sonora - studio nagrań muzyki klasycznej i wydawnictwo muzyczne


ul. Sczanieckiej 27/22

93-342 Łódź

tel. (+48) (0) 601 77 44 73

fax

tel./fax

e-mail: info@ars-sonora.pl

www: www.ars-sonora.pl


Studio Ars Sonora działa od 2007 roku. W tym czasie zrealizowało ponad setkę nagrań szeroko pojętej muzyki klasycznej: instrumentalnej, organowej, kameralnej, symfonicznej i chóralnej. Współpracuje z Wydawnictwem Acte Prealable, z Salezjańskimi Szkołami Muzycznymi w Lutomiersku oraz z licznymi rozgłośniami radiowymi i stacjami telewizyjnymi, realizując dźwięk do transmisji z wydarzeń muzycznych.
Studio kładzie duży nacisk na najwyższą jakość używanego sprzętu. Stosuje wyłącznie urządzenia używane i uznane przez najlepsze studia nagraniowe na świecie (pełna lista sprzętu przedstawiona jest na stronie internetowej). Nagrywa głównie jako studio mobilne, bowiem większość nagrań muzyki klasycznej odbywa się w pomieszczeniach z naturalną akustyką: w salach koncertowych, kościołach i muzeach. Jednak w odróżnieniu od wielu firm nagraniowych działających wyłącznie mobilnie, dysponuje także profesjonalnie wyposażonym stacjonarnym studiem nagraniowym w centrum Łodzi, w którym prowadzi wszelkie prace edycyjne i masteringowe zarejestrowanego wcześniej materiału. W studiu tym przeprowadzane są także nagrania muzyki na mniejsze składy kameralne. - Posiadanie takie stacjonarnego studia ma dla nas kluczowe znaczenie - podkreślają realizatorzy Ars Sonory - ponieważ stworzyliśmy w nim optymalne warunki do uzyskania jak najbardziej liniowego i wiernego oryginałowi dźwięku. Pozwala nam to uniknąć przekłamań akustycznych, wynikających z pracy w przypadkowych pomieszczeniach bez odpowiedniej adaptacji i sprzętu.

Studio nawiązało współpracę z wieloma instytucjami posiadającymi ciekawe akustycznie sale koncertowe, m.in. Filharmonią Łódzką, Polskim Radiem Łódź. Wpółpracuje także z wieloma kościołami, w tym również posiadającymi doskonałe, koncertowe organy.

Ważną dziedzinę działalności Ars Sonory jest wydawnictwo płytowe, które zajmuje się kompleksową produkcją płyt CD: od nagrania i obróbki zarejestrowanego materiału, poprzez przygotowanie grafiki, tłoczenie, załatwienie praw autorskich w ZAiKS i ZPAV, aż do dostarczenia gotowego produktu. Prowadzi zarówno wydawnictwo wielkonakładowe, jak i wydaje w niskich nakładach. We współpracy z zaprzyjaźnionym studiem video wykonuje także kompleksową produkcję płyt DVD z najwyższej jakości torem dźwiękowym.