Polmic - FB

zespół (D)

{ A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S T V W Z

Daroch Trio


Kontakt: Anna Daroch

tel. (+48) (0) 604 241120

fax

tel./fax

e-mail: ah2management@gmail.com

www: www.daroch-trio.com


Zespół kameralny Daroch Trio tworzą trzy wyjątkowe osobowości artystyczne: pianistka Maria Daroch, skrzypaczka Anna Daroch oraz wiolonczelista Tomasz Daroch. To trójka doświadczonych, wszechstronnie wykształconych muzyków we wszelkich strefach muzyki, których połączyła pasja do wspólnego działania w trio fortepianowym na polskiej i międzynarodowej scenie muzyki kameralnej. Wszyscy są absolwentami Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Henryka Wieniawskiego w Łodzi. W roku 2007 zespół ukończył dwuletnie studia podyplomowe w Niemczech w Staatliche Hochschule für Musik und Darstellende Kunst Mannheim w klasie kameralistyki Michaela Flaksmana oraz Michaela Haubera, otrzymując dyplom z wyróżnieniem. Daroch Trio doskonaliło również swój warsztat pod okiem wybitnych artystów kameralistów: Bernarda Greenhouse’a - Beaux Arts Trio, Artemis Quartet, Matthiasa Kirschnereita i Avedisa Kouyoumdjiana.

Debiut zespołu w rodzinnym mieście Łodzi w 2003 roku spotkał się z entuzjastycznym i ciepłym przyjęciem krytyki, co zainspirowało rodzeństwo Darochów do rozwoju i kontynuacji artystycznej drogi. Trio koncertuje w Polsce i za granicą m.in. w Niemczech, Włoszech, Francji, Holandii, Finlandii, Stanach Zjednoczonych. Na swoim koncie ma udział w wielu prestiżowych wydarzeniach, konkursach, festiwalach, m.in. w ramach Międzynarodowej Konferencji Muzyki Kameralnej w Finlandii, Międzynarodowego Muzycznego Festiwalu w Marzabotto we Włoszech, XVIII Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego "Incontri di musica da camera" we Włoszech, na X Jubileuszowym Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym „Oldenburger Promenade” w Niemczech. Artyści wystąpili również z cyklem koncertów w ramach programu stypendialnego „Freunde Junger Musiker” w Niemczech.

Zespół dokonał wielu nagrań dla Polskiego Radia i TVP oraz niemieckich rozgłośni radiowych: SWR, NDR- Kultur, BR Klassik.

Ważne miejsce w intensywnej działalności artystycznej Daroch Trio zajmuje promocja polskiej muzyki oraz współpraca z kompozytorami współczesnymi.

Członkowie Daroch Trio są laureatami programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska”, przyznawanego wyróżniającym się artystom młodego pokolenia, stypendystami Menuhin Live Music Now w Niemczech oraz finalistami Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej „Erst-Klassik” w Berlinie.