Polmic - FB

zespół (M)

{ A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S T V W Z

Małe Instrumenty


Kontakt: Paweł Romańczuk

tel. (+48) 607 320 564

fax

tel./fax

e-mail: info@maleinstrumenty.pl

www: www.smallinstruments.com


Zespół „Małe Instrumenty” został założony w 2006 roku przez Pawła Romańczuka, do którego kolejno dołączyli: Marcin Ożóg, Maciek Markowski, Tomasz Orszulak, Jędrek Kuziela i Maciek Bączyk. Grupa w pełnym składzie zadebiutowała na Festiwalu Filmowym „Era Nowe Horyzonty” w 2007 roku i od tego czasu pracuje nad wieloma projektami muzycznymi.

Małe Instrumenty to grupa artystyczna koncentrująca się na poszukiwaniach dźwiękowych w sferze profesjonalnych instrumentów o niewielkich rozmiarach, dźwiękowych zabawek, kuriozalnych wynalazków muzycznych i całej masy drobiazgowych przedmiotów wydających dźwięki. W ten sposób konstruowana muzyka eksponuje niepowtarzalny charakter barw, czasem piękny i kunsztowny, czasem zaskakujący i odkrywczy, a czasem ujawnia ułomności brzmienia i cieszy ograniczeniami.

Zespół współpracował m.in. z Jerzym Armatą, Mariuszem Wilczyńskim i Alexandrem Sroczyńskim, z Narodowym Instytutem Audiowizualnym, Teatrem Tańca „Arka”, Galerią „Entropia”, Galerią Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie, Festiwalem „Audio Art”, Teatrem „Capitol” i Dziecięcą Wytwórnią Filmową. W 2008 roku na 29. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu otrzymał Grand Prix w nurcie OFF za spektakl dźwiękowy Elektrownia Dźwięku. W 2009 roku wspólnie z Pierrem Bastienem wystąpił z koncertem na Festiwalu Filmowym „Era Nowe Horyzonty”, a jesienią następnego roku artyści odbyli wspólną trasę koncertowę po Wielkiej Brytanii. W 2010 roku zespół wziął udział m.in. w festiwalu „Animator” w Poznaniu, gdzie grał muzykę do filmów niemych Georgesa Meliesa, a także w festiwalu „Kody” w Lublinie, gdzie odbyła się premiera projektu Wyliczanki polskie czyli koncertu muzyki do tekstów polskich wyliczanek.

W listopadzie 2009 roku ukazała się pierwsza płyta zespołu pt. Antonisz. Album zawiera jedenaście kompozycji pochodzących z filmów (powstałych w latach 1967-87) Juliana Józefa Antonisza, jednego z najbardziej intrygujących reżyserów filmów animowanych, w nowych interpretacjach przygotowanych przez Małe Instrumenty. Kolejna płyta – Małe Instrumenty grają Chopina, wydana wraz z książką Fenomen Toy Piano, ukazała się w 2010 roku.

Strona zespołu na portalu MYSPACE: www.myspace.com/maleinstrumenty