Polmic - FB

wydawca (R)

A B C D E F G I J M n O P R S T U W

Requiem Records


Łukasz Pawlak


ul. Krakowskie Przedmieście 64

00-322 Warszawa

tel. (+ 48) 663 735 922

e-mail: requiem@requiem.serpent.pl

www: www.requiem.serpent.pl


Requiem Records jest wydawnictwem muzycznym specjalizującym się w muzyce alternatywnej. Od 1994 roku udało się nam wydać niemal 80 wartościowych pozycji, spośród których wiele zdobyło uznanie na scenie alternatywnej, a także przychylność krytyki w postaci licznych pozytywnych recenzji. Od lat owocnie współpracuje z największymi festiwalami muzycznymi w Polsce, jak m.in.: Unsound – Kraków, CocArt - Toruń, Soundedit – Łódź, Wrocław Industrial Festival – Wrocław. Wydana przez Requiem Records muzyka rozbrzmiewała też dzięki kilku rozgłośniom radiowym jak np. Programy 2 i 3 Polskiego Radia, RadioTOK FM i in.

Ukazały się m.in. następujące serie wydawnicze:

  • Archive Series - unikatowe przedsięwzięcie, które ma na celu zachować i przywrócić publiczności ogromny potencjał muzyki alternatywnej lat 70, 80 i 90. W ramac serii wznawione zostały, a w wielu przypadkach wydane po raz pierwszy, nagrania polskiej sceny niezależnej. Wartość artystyczna tej twórczości jest nieoceniona i w wielu przypadkach pozostaje nieznana. Realizacja projektu Archive Series stanowi wyraz hołdu i uznania dla ludzi, którzy tworzyli w niełatwych dla muzyki czasach.
  • Exclusive Archive Series
  • Opus Series
  • Elk Series
  • Chord of Light
  • Lydian Series
  • Zakamarki Requiem
  • Requiem for Disco

Kolejne wydania zawierają noty biograficzne, wywiady, wspomnienia, anegdoty – „ducha” tamtych lat staramy się oddać nie tylko w dźwiękach.

Requiem Records  aktywnie działa wydawniczo w zakresie współcześnie tworzonej muzyki. Dobór stylistyczny jest dość szeroki, choć w dużej mierze oscyluje wokółmuzyki alternatywnej. W katalogu możemy znaleźć m.in.:

Jerzego Mazzolla – uważanego za jednego z najciekawszych obecnie klarnecistów w Polsce, współtwórcy trójmiejskiej Sceny Yassowej. Ma on na koncie współpracę z wieloma znakomitymi postaciami europejskiego jazzu, jako klarnecista i kompozytor. W swojej grze wykorzystuje zarówno elementy klasyki jak i muzyki współczesnej.

IgoraBoxxa – z grupy Skalpel w ramach projektuMazzBoxx „Podwójny Nelson” posługując się koncertowym materiałem Jerzego Mazzolla stworzył 11 bardzo intrygujących kompozycji.

Konrada Kucza - absolwenta wydziału grafiki warszawskiej ASP. Od ponad dwudziestu lat związanego z elektroniczną sceną ambient, współtwórcę klubowego FUTRA, członka elektronicznej grupy NEMEZIS, współautora projektu KUCZ/GABA KULKA.

HATI – grupę muzyczną bazująca na brzmieniu instrumentów akustycznych – etnicznychi obiektów z recyklingu, eksplorującą pola muzyki rytualno-medytacyjnej i improwizowanej.

Aktualizacja: 2013 (Łukasz Pawlak), 2021 (jt)