Polmic - FB

zespół ()

A B C D E F G H I K L Ł M N O P Q R S T V W Z

Republika Puzon


Manager: Janusz Bujnowski

tel. (+48) 733 906 714

e-mail: januszbujnowski@brassbanda.pl


Republika Puzon to niecodzienny zespół, złożony z 16 puzonistów-wirtuozów. Jego repertuar oscyluje między muzyką filmową, jazzową i klasyczną. Puzon – królewski instrument, który pieści uszy już od XIV wieku, mamy okazję usłyszeć w zwielokrotnionej, doskonałej dzisiaj postaci – od maleńkiego puzonu sopranowego, poprzez puzony altowe, tenorowe, tenorowo-basowe, basowe, aż do „mutanta” - puzonu kontrabasowego.

Puzoniści, na co dzień związani z warszawskimi instytucjami: Filharmonią Narodową, Teatrem Wielkim, Teatrem Roma i Buffo oraz Płocką Orkiestrą Symfoniczną i innymi profesjonalnymi orkiestrami i zespołami działającymi zarówno na polu muzyki klasycznej, jak i rozrywkowej, grają razem już od 3 lat. Założycielem i głównym pomysłodawcą Chóru Puzonowego jest kompozytor i puzonista Piotr Wróbel.

Hymn Republiki Puzon, Domek na polu (horror na 12 puzonistów), Modlitwa Poranna, Czyczaregedasz, Wieżyca – to brzmiące kompozycje z pięknymi, ilustracyjnymi tematami, połączonymi z bogatą harmonią. Na każdym koncercie budzą aplauz słuchaczy, co stanowi gwarancję doskonałych przeżyć duchowych przy tym niezwykłym, puzonowym zespole. Oryginalną kompozycją na ten zespół jest Tatrofonia - kompozycja Piotra Wróbla zainspirowana Tatrami, wykorzystująca obrazowo majestat gór oraz góralski folklor. Muzycy stoją w regularnym kole, publiczność natomiast siedzi pośrodku i ma możliwość delektowania się muzyką stereofonicznie. Prawykonanie utworu, zakończone dużym sukcesem, odbyło się w Fortecy Kręglickich w ramach III Jesiennej Nocy Puzonu i Tuby, w roku 2014.

W skład Chóru wchodzą znakomici puzoniści, m.in. Jacek Namysłowski, Michał Tomaszczyk, Paweł Niewiadomski, Andrzej Rękas – to czterech głównych solistów-improwizatorów, Krzysztof Kott – puzonista basowy i kontrabasowy Filharmonii Narodowej w Warszawie, Leopold Sułkowski-Kornaus – pierwszy puzonista Płockiej Orkiestry Symfonicznej, Robert Żelazko – wykładowca Akademii Muzycznej w Łodzi oraz kilkunastu innych, równie znamienitych muzyków: Sławomir Rosiak, Tomasz Dworakowski, Paweł Wachowski, Piotr Dąbrowski, Przemysław Bychawski, Witold Haliniak, Jakub Mastalerz, Piotr Wróbel, Dariusz Nowakowski.

aktualizacja: październik 2014 (ai)