Polmic - FB

zespół ()

{ A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S T V W Z

Integro - trio


e-mail: integro@gmail.com


Ania Karpowicz - flet
Agnieszka Guz - skrzypce
Aleksandra Demowska-Madejska - altówka
 

Integro to jedyne w Polsce trio w składzie flet - skrzype - altówka, aktywnie działające w dziedzinie muzyki klasycznej i współczesnej. Misją Integro jest poszukiwanie dobrej literatury muzycznej epok minionych, w tym rzadko wykonywanych dzieł m.in. Louisa Jungmanna, Alfreda Koerppena, Ferdinanda Weissa, Gustava Holsta. Z drugiej strony grupy intensywnie pracuje z kompozytorami (Mikołaj Górecki, Ignacy Zalewski, Sławomir Kaczorowski), poszerzając repertuar o nowe dedykacje.

Zespół w 2011 roku założyły skrzypaczka Agnieszka Guz i altowiolistka Aleksandra Demowska-Madejska. Jako duet występowały m.in na festiwalu "Musica Moderna" w Łodzi, w Austriackim Forum Kultury i na koncertach Koła Solistów i Kameralistów SPAM. Od 2012 roku do współpracy w Integro dołączyła flecistka Ania Karpowicz.

Integro w trzyosobowym składzie ma za sobą występy m.in. na XIII Festiwalu Sinfonia Varsovia Swojemu Miastu, czy V Festiwalu im. Jerzego Waldorffa w Radziejowicach. Trio prezentowało muzykę polską w ramach autorskiego cyklu Lokal Na Poważnie oraz koncertu monograficznego kompozytora Ignacego Zalewskiego, rezydenta przy Polskiej Orkiestrze Sinfonia Iuventus.

Integro należy do grupy #Ensemble.

aktualizacja: kwiecień 2015 (ai)