Polmic - FB

zespół ()

A B C D E F G H I K L Ł M N O P Q R S T V W Z

Extempore - Zespół muzyki XVII i XVIII w.


menedżer: Artur Malke

tel. (+48) 695 677 247

e-mail: artur@malkemusic.com

www: www.extempore-ensemble.com


skład zespołu:
  • Małgorzata Malke – skrzypce barokowe
  • Anna Firlus – klawesyn
  • Krzysztof Firlus – viola da gamba
gościnnie: Marzena Matyaszek - skrzypce barokowe

„Extempore” czyli „grający bez przygotowania”, „tworzący naprędce” to nazwa zespołu, podkreślająca spontaniczność i świeżość, z jaką jego członkowie interpretują utwory epoki baroku i klasycyzmu. Grają na instrumentach barokowych lub na nich wzorowanych: skrzypcach, violi da gamba i klawesynie. Wszyscy troje mają za sobą podyplomowe studia w zakresie muzyki dawnej oraz praktykę pod kierunkiem wybitnych specjalistów w tym zakresie.

Zespół muzyki XVII i XVIII w. „Extempore” powstał w 2007 roku jako zespół kameralny w Akademii Muzycznej wKatowicach. Stworzony przez pełnych pasji, zaangażowania i młodzieńczej energii muzyków szybko przekroczył w swej działalności mury macierzystej uczelni. Największy wpływ na artystyczną drogę zespołu mieli profesorowie Marek Toporowski, Mark Caudle oraz Martyna Pastuszka.

Zespół „Extempore” koncertuje w regionie śląskim, a także i poza nim. W repertuarze, który stale się powiększa, sięga nie tylko po utwory znanych mistrzów epoki, jak J. S. Bach czy G. P. Telemanna, ale także utwory kompozytorów mniej znanych, często już zapomnianych, tworzących od przełomu renesansu i baroku, aż do klasycyzmu, nie zapominając przy tym o twórczości kompozytorów polskich.

Zespół występował na w wielu festiwalach, m.in.: V Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Dawnej Improwizowanej "All'Impovviso" w Gliwicach, XVII Zabrzańskim Międzynarodowym Festiwalu Organowym, IV i V Śląskim Festiwalu Bachowskim, Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej w Wygiełzowie, a także XIV Międzynarodowym Festiwalu Bachowskim w Świdnicy. W listopadzie 2012 roku został laureatem Konkursu Muzyki Dawnej „Musica Antiqua Viva” w Żorach.

aktualizacja: kwiecień 2015 (ai)