Polmic - FB

zespół ()

{ A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S T V W Z

Amadrums Trio


Kraków

tel. (+48) 502 353 936

fax (+48) 609 530 500

tel./fax (+48) 696 078 847

e-mail: contact@amadrumstrio.com, amadrumstrio@gmail.com

www: www.amadrumstrio.com


  • Wiktoria Chrobak-Mielec
  • Rafał Tyliba
  • Maciej Hałoń


Amadrums Trio to zespół perkusyjny, który powstał w 2007 r. z inicjatywy absolwentów i doktorantów krakowskiej Akademii Muzycznej. Repertuar grupy obejmuje utwory współczesnej literatury perkusyjnej komponowane na bardzo różne składy instrumentalne; kompozycje zawierające w sobie elementy teatru muzycznego oraz elektroniki, utwory o stylistyce zbliżonej do muzyki jazzowej, jak również kompozycje własne.
Trio jest laureatem nagrody Grand Prix i nagrody „Sound New” XIV Międzynarodowego Konkursu Współczesnej Muzyki Kameralnej, a także I nagrody II Międzynarodowego Konkursu dla Nauczycieli Szkół Muzycznych.
Zespół uczestniczył w wielu renomowanych polskich i międzynarodowych festiwalach muzycznych, w tym Sounds New w Anglii, DAM w Kosowie, „Nagyerdei Ősz” na Węgrzech, „World of the Drums” w Bratysławie, „Warszawska Jesień”, Sacrum Profanum, Audio Art Festival, w Festiwalu Perkusyjnym „Źródła i Inspiracje”. Trio dokonało szeregu premierowych wykonań dzieł polskich kompozytorów. Niektóre z nich skomponowano specjalnie dla zespołu Amadrums Trio. W 2013 r. Trio wraz z Airis Quartet przedstawiło prawykonanie dedykowanego im utworu Ignition Łukasza Pieprzyka. W 2015 r. Krzysztof Janczak skomponował na ten sam skład Musique concertant. Utwory zostały dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kolekcje” – priorytet „Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

 
aktualizacja: grudzień 2015 (wa)