polmic logo 2009 250

newsletter
FB 50
„Byłem tu, Fryderyk”
24 stycznia 1018, Warszawa
XI Międzynarodowy Konkurs Wiolonczelowy im. Witolda Lutosławskiego
29 stycznia - 10 lutego 2018 , Warszawa
XV Konkurs Kompozytorski im. Tadeusza Ochlewskiego
31 stycznia 2018 roku
Henryk Mikołaj Górecki III Symfonia „Symfonia Pieśni Żałosnych”
Premiera płyty
Ogólnopolski Konkurs Orkiestr Smyczkowych
27-28 marca 2018, Bydgoszcz
„Sinfonia Varsovia Kameralnie” – nowy cykl koncertów w siedzibie Orkiestry
3 stycznia - 5 grudnia 2018, Warszawa
Arte dei Suonatori Masterclasses
12–18 lutego 2018, Radziejowice

zespół ()

A B C D E F G H I K L M N O P Q R S T V W Z Ł

Ars Duo


Warszawa

www: www: facebook.com/ARS-DUO-260772534092148/timeline


  • Dorota Samsel – saksofon
  • Alicja Wołyńczyk – saksofon

Ars Duo to duet saksofonistek, wykonujących muzykę klasyczną, który powstał w 2006 r. w Warszawie. Debiut zespołu odbył się na 14. Światowym Kongresie Saksofonowym w Lublijanie (2006 r.).
Zespół ma na swoim koncie występy na rozmaitych prestiżowych festiwalach, między innymi na festiwalu Printemps de Musiques d’Escaut (Francja, 2012), na gali z okazji 30-lecia istnienia klasy saksofonu na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina, a także koncerty we Francji, Szwajcarii, Austrii.
Ars Duo współpracowało z wieloma znanymi saksofonistami: Michelem Superą (Francja), Johanem van der Lindenem (Holandia). W 2012 r. wraz z austriacką saksofonistką Cornelią Hoegl duet stworzył projekt „Austria meets Poland”, dla którego swoje utwory skomponowali Julia Schreitl, Viola Falb, Christoph Siman, Alexander Kral. Duet występował także w kwartecie saksofonowym Akademia wraz z Pawlem Gusnarem. Wraz z saksofonistą Szymonem Nidzworskim oraz pianistami Agnieszką Kopacką i Bartoszem Bednarczykiem saksofonistki nagrały materiał na debiutancką płytę Saxophone Conversations, wydaną przez firmę fonograficzną DUX.
Dorota Samsel i Alicja Wołyńczyk mogą poszczycić się krajowymi i międzynarodowymi sukcesami pedagogicznymi. Regularnie prowadzą warsztaty w kraju (Warszawa, Sierpc, Skierniewice, Łódź, Olsztyn, etc.) i za granicą (Francja). Zespół angażuje się w rozwój saksofonistyki klasycznej w Polsce, organizując warsztaty saksofonowe, na które zapraszają czołowych profesorów i saksofonistów Europy Zachodniej, a także prowadząc ogólnopolski serwis informacyjny dla saksofonistów (dawniej: www.dacamera.republika.pl, obecnie: www.facebook.com/dacamera.republika).
Ars Duo jest endorserem marki Rico.
 
aktualizacja: grudzień 2015 (wa)