Polmic - FB

zespół ()

A B C D E F G H I K L Ł M N O P Q R S T V W Z

Ensemble Interface


Frankfurt nad Menem

e-mail: born@ensembleinterface.com

www: ensembleinterface.com


  • Bettina Berger – flet
  • Anna D’Errico – fortepian
  • Andrea Nagy – klarnet
  • Agnieszka Koprowska-Born – perkusja
  • Christophe Mathias – wiolonczela
  • Maiko Matsuoka – skrzypce

Ensemble Interface jest międzynarodowym zespołem muzyków, który powstał w 2009 roku we Frankfurcie nad Menem. Zespół doskonalił swoje umiejętności, studiując w roku akademickim 2008/2009 w International Ensemble Modern Academy (IEMA) we Frankfurcie nad Menem. Obecnie prowadzi ożywioną działalność koncertową i edukacyjną, promując muzykę współczesną.
Ensemble Interface współpracował z takimi znanymi kompozytorami, dyrygentami i wykonawcami, jak Georges Aperghis, Peter Eötvös, Brian Ferneyhough, Beat Furrer, Pierluigi Billone, Helmut Oehring, Donatienne Michel-Dansac, Franck Ollu, Enno Poppe, Rebecca Saunders and Lucas Vis.
Na trasie jego podroży artystycznych znalazło się większość krajów europejskich oraz USA, Azja Wschodnia i Australia. Zespół miał okazję grać na wielu znanych festiwalach i przedsięwzięciach muzycznych, między innymi podczas Internationale Ferienkurse für Neue Musik w Darmstadcie, Ultraschall Berlin, Wien Modern, Rheinsberger Pfingstwerkstatt, Impuls Festival w Grazu, Gare du Nord w Bazylei, Dampfzentrale Bern, Huddersfield Contemporary Music Festival w Wielkiej Brytanii, Asian Composers League-Korea International Conference & Festival 2016 w Seulu. W 2014 r. podczas Letnich Kursów Nowej Muzyki w Darmstadcie zespół Ensemble Interface wziął udział w prawykonaniu audiowizualnego performansu Jagody Szmytki Limbo Lander. Utwór został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kolekcje” – priorytet „Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.
Zespół Ensemble Interface zajmuje się także organizacją rozmaitych przedsięwzięć edukacyjnych, począwszy od projektów dla dzieci w wieku szkolnym do warsztatów dla twórców i artystów wykonawców w międzynarodowych instytucjach akademickich, takich jak Hochschule we Frankfurcie, Rheinsberg Akademie, Yong Siew Toh Conservatory w Singapurze, Sydney Conservatorium, Queensland University, Kentucky Center Governor’s School for the Arts, Bilkent University w Ankarze.
 
aktualizacja: grudzień 2015 (wa)