Polmic - FB

zespół ()

{ A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S T V W Z

Morpheus Saxophone Quartet


Warszawa

tel. (+48) 662 058 612

e-mail: wojciechpsiuk@interia.pl

www: www.msquartet.pl


  • Wojciech Psiuk – saksofon sopranowy
  • Alicja Szlempo-Skórkiewicz – saksofon altowy
  • Szymon Nidzworski – saksofon tenorowy
  • Grzegorz Bil – saksofon barytonowy

Morpheus Saxophone Quartet został założony w 2010 r. przez studentów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Nazwa kwartetu została zainspirowana utworem absolwenta UMFC Dariusza Przybylskiego Morpheus, który znajduje się w stałym repertuarze muzyków. Kwartet wykonuje kompozycje zarówno klasyczne, jak i rozrywkowe, jest otwarty na współpracę z kompozytorami współczesnymi, poszukiwanie nowatorskich technik i brzmień.
Kwartet brał udział w rozmaitych festiwalach krajowych, takich jak Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski”, Festiwal „Szalone Dni Muzyki”, Festiwal Strefa Ciszy, Letni Festiwal Nowego Miasta, Animi Music Festival, Międzynarodowy Festiwal Saksofonowy w Przeworsku, Festiwal Muzyczny „W Krainie Chopina”, Festiwal Letnie Wieczory Muzyczne w Dziekance, Festiwal Muzyczny – Muzyka w Zabytkowych Kościołach i Wnętrzach Księstwa Nyskiego, występował w Filharmonii Narodowej, w Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu, w koncertach Smykofonii, a także w Skwerze (Filia Fabryki Trzciny).
Od początku swojej działalności kwartet współpracuje także z innymi saksofonistami tworząc Morpheus Saxophone Ensemble. Zespół dokonał prawykonania kompozycji Suita na tematy polskie Krzysztofa Herdzina, która powstała w ramach programu MKiDN „Kolekcje – Zamówienia Kompozytorskie”. Morpheus Saxophone Quartet nagrał utwór Pawła Łukaszewskiego Lenten music, znajdujący się na płycie Musica Sacra 5, która otrzymała nagrodę Fryderyk 2015 w kategorii Album Roku – Muzyka Kameralna. 
 
 
aktualizacja: grudzień 2015 (wa)