Polmic - FB

zespół ()

{ A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S T V W Z

MagDuś Duo


Katowice

www: https://www.facebook.com/bartlomiej.dus


Zespół MagDuś został założony w 2012 roku w Katowicach przez utalentowanych polskich muzyków: pianistkę Magdę Duś i saksofonistę Bartłomieja Duś.

Do osiągnięć zespołu należą: II nagroda podczas XVII Międzynarodowego Konkursu Kameralnego w Łodzi (2013), nagroda publiczności XVIII Międzynarodowego Konkursu Kameralnego w Łodzi (2014), II nagroda w konkursie kameralnym "Salieri-Zinetti" w Weronie we Włoszech (2014). 

W 2012 roku nakładem wydawnictwa Classic Clips ukazała się debiutancka płyta zespołu Malinconico, zawierająca utwory kompozytorów francuskich XX wieku.

MagDuś Duo w swym repertuarze ma utwory na fortepian i saksofon, a także autorskie aranżacje takich utworów, jak Le grand tango Astora Piazzolli, suita z Baletu Romeo i Julia Siergieja Prokofieva czy też utworów fortepianowych Claude'a Debussy'ego.

W sezonie koncertowym 2017/2018 zespół wziąl udział w programie "Artysta-rezydent" realizowanym przez Instytut Muzyki i Tańca, i występował podczas koncertów organizowanych przez Instytucję Promocji i Upowszechniania Muzyki „Silesia”.

aktualizacja: 2019 (wa)