Polmic - FB

zespół ()

{ A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S T V W Z

Minimus Zespół Wokalny


tel. +48 604 603 750

e-mail: info@minimus.com.pl

www: www.minimus.com.pl


Zespół Wokalny Minimus powstał w 2010 r. Skoncentrowany na śpiewie a cappella, ma w swoim repertuarze przede wszystkim muzykę renesansu oraz dzieła XX i XXI wieku, odwołujące się do ducha dawnych epok. Minimus często bierze udział w projektach związanych z historycznie poinformowanym wykonawstwem muzyki dawnej. Zespół chętnie współpracuje z kompozytorami młodego pokolenia, ma na swoim koncie kilka prawykonań chóralnych utworów a cappella. Koncertuje na terenie całego kraju, przywiązując wagę zarówno do wysokiego poziomu artystycznego, jak i głęboko przemyślanej dramaturgii koncertów.

Zespół Wokalny Minimus nagrał trzy płyty CD:

  • wydaną w 2014 roku „Nie tylko kolędy” z nowatorskimi opracowaniami kolęd,
  • premierowe nagranie utworów kompozytora Marka Raczyńskiego na jego monograficznej płycie Media Vita z 2017 r.
  • Wacław reimagined (2020) zawierającą współczesne dzieła inspirowane twórczością Wacława z Szamotuł.

Zespół jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów chóralnych. Został doceniony m.in. podczas Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej w Rumi (I miejsce w kategorii, 2018), Ogólnopolskiego Konkursu Ars Liturgica w Gnieźnie (Złoty Dyplom 2018, 2014), Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Chóralnej w Barczewie (Złoty Dyplom, 2016) czy Ogólnopolskiego Konkursu Chóralnego im. Wacława z Szamotuł (I miejsce w kategorii, 2011), otrzymał również wyróżnienia za kulturę brzmienia i wykonania utworów muzyki dawnej.

W skład zespołu wchodzą doświadczeni śpiewacy, wywodzący się z najlepszych poznańskich chórów.

Kierownikiem artystycznym zespołu jest Sławomira Raczyńska.

Minimus to również, a może przede wszystkim, grupa przyjaciół, których łączy pasja do wielogłosowego śpiewu. Różne charaktery i osobowości wzajemnie się uzupełniają we wspólnym dążeniu do piękna.

aktualizacja: wa (2022)