Polmic - FB

prasa (T)

C D E G H J K M O P R S T W Ż

Twoja Muza


Redakcja: ul. Podmiejska 12

01-498 Warszawa

tel. (+48 22) 861 41 58

fax (+48 22) 861 41 57

www: www.twojamuza.pl


Pismo ukazuje się od listopada 2003 roku jako dwumiesięcznik. Jego redaktorem naczelnym jest Adam Wojciechowski. W skład Rady Programowej wchodzą: Ideę powołania do życia "Twojej Muzy" tak przedstwił w pierwszym numerze pisma jego redakor naczelny:
Mamy nadzieję, że stanie się on [dwumiesięcznik] przewodnikiem i poradnikiem w edukacji muzycznej dla uczniów i studentów szkół artystycznych, ich rodziców, nauczycieli i profesorów.
"Twoja Muza" będzie dostarczać informacji o tym, co ważne i ciekawe, co dzieje się w poszczególnych szkołach i uczelniach muzycznych, jakich wydarzeń artystycznych nie można przegapić, jaki instrument wybrać, dokąd jechać na kurs. Stworzy forum do dyskusji o sukcesach i porażkach oraz skutecznych metodach dydaktycznych. Będzie przedstawiać sylwetki wyróżniających się uczniów i studentów. Spróbuje odpowiedzieć na pytanie, dlaczego wysiłek uczniów nie zawsze przynosi spodziewane efekty. Podpowie, jak kierować nauką, aby była przyjemniejsza, jak sobie radzić ze stresem. Będzie też dostarczać wielu praktycznych informacji. [...]
Chcielibyśmy, aby "Twoja Muza" była nie tylko czasopismem specjalistycznym, ale przede wszystkim – środowiskowym, pełniącym rolę zwierciadła, w którym możemy się przejrzeć, a zarazem zobaczyć to, co dzieje się z dala od nas, o czym warto wiedzieć. Namawiamy więc uczniów, studentów, nauczycieli i profesorów do nadsyłania na adres redakcji swoich wypowiedzi, artykułów, informacji i propozycji. Każdy, komu muzyka jest szczególnie bliska, może zadecydować o kształcie "Twojej Muzy".

Pismo obecne jest również w Internecie pod adresem: www.twojamuza.pl.