Polmic - FB

festiwal (F)

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S U V W Ź

Festiwal Muzyki Jednogłosowej


Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki
ul. Tumska 9

09-402 Płock

tel. (+48 24) 262 95 12


Festiwal Muzyki Jednogłosowej to jedna z nielicznych tego typu imprez w kraju i Europie - o niepowtarzalnym charakterze, niezwykłej atmosferze, bardzo wysokim poziomie artystycznym, wyjątkowo pozytywnych recenzjach, pojawiających się w mediach ogólnopolskich. Pierwsza jego edycja odbyła się w 1994 roku.
Podczas festiwalu prezentowana jest przede wszystkim średniowieczna muzyczna twórczość religijna - forma sztuki nie znająca granic. Płocki Festiwal Muzyki Jednogłosowej od lat prezentuje najstarsze zabytki tego rodzaju sztuki z pietyzmem przechowywane w zaciszu klasztornych bibliotek w różnych częściach Europy. To muzyka, która skłania do refleksji, głębokich duchowych przeżyć. Kolejne edycje festiwalu zdołały zgromadzić wierną i liczną publiczność. Gośćmi festiwalu byli m.in. Tomasz Stańko, zespół Bornus Consort, Schola Teatru Wiejskiego Węgajty, Schola Gregoriana Pragensis, zespół Drevo z Ukrainy.
Organizatorami festiwalu jest Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki, Urząd Miasta Płocka oraz Kuria Diecezjalna w Płocku. Miejscem koncertów jest Bazylika Katedralna w Płocku.