Polmic - FB

centraum kulturalne (C)

A B C D E F G I J K L Ł M N O P R S T W Z

Centrum Sztuki "Impart"


ul. Mazowiecka 17

50-412 Wrocław

tel. (+48 71) 344 28 16

fax (+48 71) 344 39 45

e-mail: impart@impart.art.pl

www: www.impart.art.pl


Centrum Sztuki „Impart" powstało w 1970 roku z połączenia Estrady Dolnośląskiej i Wrocławskiego Przedsiębiorstwa Imprez Artystycznych „Hala Ludowa". Pierwszym dyrektorem i kierownikiem artystycznym został M. Wawrzynek. Impart prowadzilł działalność koncertową - własnych zespołów („Homo-Homini", „Pro Contra", „Bazar", „Spisek" z H. Frąckowiak, „Waganci" z A. Jantar) lub zapraszanych z innych przedsiębiorstw estradowych. Jako jedyny na Dolnym Śląsku organizował do 1987 roku na zlecenie „Pagartu" koncerty zespołów zagranicznych i piosenkarzy (m.in. „Tangerine Dream", L. Conen, Shakin Stevens, „Smokie") lub okolicznościowe imprezy. Byl inspiratorem profesjonalnych pokazów mody i organizatorem pierwszego we Wrocławiu oficjalnego striptizu (1974 w restauracji KDM).
Od 1990 roku połączony z Wojewódzkim Domem Kultury prowadzi wyłącznie działalność teatralno-muzyczną, przygotowuje wlasne programy, m.in. na „Scenie Prezentacji Artystycznych". Jest mecenasem Wrocławskiego Chóru Chłopięcego „Pueri Consonantes", Wrocławskiej Orkiestry Kameralnej „Leopoldinum", Klubu Tańca „Aktan" i in.
Od 1997 roku jest głównym organizatorem Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Ponadto organizuje cykl ośmiu projektów muzycznych przygotowywanych przez Jerzego Maksymiuka pod wspólnym tytułem „Alternacje Muzyczne”, realizowanych na przełomie 2002 i 2004 roku, a także jest współorganizatorem Międzynarodowego Festiwalu Skrzypcowego "Paganini".