Polmic - FB

zespół (A)

A B C D E F G H I K L Ł M N O P Q R S T V W Z

Ars Cantata - Chór Kameralny Klubu Inteligencji Katolickiej


ul. Freta 20/24A

00-227 Warszawa

tel. (+48) (0) 600 615 997

fax

tel./fax

e-mail: info@arscantata.pl

www: www.arscantata.pl


dyrygent: Borys Somerschaf

Chór Kameralny Ars Cantata działa od 1986 roku jako sekcja warszawskiego Klubu Inteligencji Katolickiej w Warszawie. Kilkunastoosobowy zespół tworzą studenci i absolwenci warszawskich uczelni, w większości niezwiązani zawodowo z muzyką.

W repertuarze chóru znajdują się sakralne i świeckie utwory kameralne a cappella, polskie i obce, z różnych epok – od średniowiecza do współczesności (Gomółka, Arcadelt, Gorczycki, Dowland, Mozart, Scarlatti, Pärt, Świder, Koszewski, Sawa). Ars Cantata wykonuje także pieśni prawosławne oraz oparte na tradycji ludowej aranżacje utworów popularnych. Zespół specjalizuje się w interpretacjach utworów współczesnych polskich kompozytorów, koncertując zarówno w kościołach, salach koncertowych (Teatr Wielki, Akademia Muzyczna), na imprezach okolicznościowych i plenerowych, oraz charytatywnych.

Ars Cantata jest laureatem wielu nagród i wyróżnień na renomowanych festiwalach i konkursach chóralnych, w Polsce i za granicą, m.in. zajął I miejsce na Ogólnopolskim Turnieju Chórów Legnica Cantat (2004), otrzymał złoty dyplom z wyróżnieniem oraz nagrodę specjalną za "najlepsze wykonanie kompozycji współczesnej" na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie (2005), złoty dyplom i I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Chóralnej w Międzyzdrojach (2005), srebrny dyplom i II miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym „Mundus Cantat" w Sopocie (2005) oraz zajął II miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Adwentowej i Kolędowej w Pradze (2000).

Latem 2006 roku chór brał udział w XI Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym w Prowansji (Festival Choral International en Provence). Przy tej okazji uczestniczył w dwóch plenerowych wykonaniach Requiem W.A. Mozarta, w ramach obchodów 250 rocznicy urodzin kompozytora. Koncerty odbyły się w amfiteatrze w Cannes – Vallauris.