Polmic - FB

zespół (D)

{ A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S T V W Z

Duo Artus


UV Licht Konzertagentur - Ulrich Völpel, Spiegelberg 5

D-8809 Immenstaad (Niemcy)

tel. (+49) 7545 911800

fax

tel./fax

e-mail: info@uv-licht.com

www: www.duoartus.de


 

Duo Artus powstało w 2003 roku. Tworzą je byli stypendyści Fundacji Menuhina live music now w Monachium - Krzysztof Kaczka (flet) oraz Perry Schack (gitara). Obaj muzycy poznali się podczas studiów w Mozarteum w Salzburgu, a następnie studiowali w Musikhochschule w Monachium. Są laureatami wielu nagród i wyróżnień. W 2004 roku zainicjowali serię koncertów z cyklu Gwiazdy Jutra w Polskim Centrum Kultury w Monachium. W sierpniu 2006 roku duet zdobył II nagrodę na międzynarodowym konkursie muzyki kameralanej The 2006 NFA Chamber Music Competition in Pittsburgh w Stanach Zjednoczonych; konkurs ten odbył się podczas Konwencji Fletowej, trwającej w dniach 10-13 sierpnia 2006 roku w Pitsburgu, w której wzięło udział ok. 4000 flecistów z całego świata.

W kolejnych latach muzycy otrzymali 3 złote medale podczas Międzynarodowego Konkursu "Citta di Barletta" oraz zostali laureatami IBLA Grand Prize New York International Competition. Zespół regularnie koncertuje na całym świecie, m.in. w słynnej Carnegie Hall w Nowym Jorku czy Herkulessaal w Monachium, New York University, Goethe Institut Sydney oraz w polskich i niemieckich Ambasadach i Konsulatach w Waszyngtonie, Bostonie, Paryżu, Kuala Lumpur, Seoulu, Hong Kongu, Rzymie, Wiedniu.

W repertuarze Duos Artus dominuje klasyka; artyści wykonują utwory m.in.: Bacha, Chopina, Corelliego, Debussy’go, Haendla, Mozarta, Ravela, Schuberta, Telemanna i Vivaldiego, a także Astora Piazzolli.

W 2006 roku ukazała się debiutancka płyta zespołu (Acte Prealable). W 2009 roku artyści nagrali kolejną, z muzyką latynoamerykańską.