Polmic - FB

zespół (F)

{ A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S T V W Z

Flute o'clock


tel. (+48) (0) 502 183 817

e-mail: ewaliebchen@op.pl

www: www.fluteoclock.com


Duet fletowy Flute o'clock jest ewenementem na polskim rynku muzycznym. Istnieje od blisko 10 lat i specjalizuje się w wykonawstwie muzyki współczesnej. Zespół powstał w 2002 roku z inicjatywy Karoliny Balińskiej i Ewy Liebchen, absolwentek Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie fletu adi. Jadwigi Kotnowskiej. Obecnie zespół tworzą Ewa Liebchen i Rafał Jędrzejewski.

Flute o'clock jest wielokrotnym laureatem międzynarodowych konkursów muzycznych w kategoriach zespołów kameralnych, a także programów stypendialnych i grantów, w tym dwukrotnie Programu Stypendialnego MKiDN "Młoda Polska".

Zespół wykorzystuje pełne instrumentarium od fletu basowego, przez altowy aż po flet piccolo prezentując szeroką paletę barw, efektów i brzmień, które daleko wychodzą poza klasyczne postrzeganie tego instrumentu. Obecnie we współpracy z młodymi kompozytorami powstaje polski repertuar dedykowany duetowi. Zespół silnie angażuje się zarówno w sam rozwój, jak i promocję polskiej twórczości na ten skład kameralny. Współpracuje m.in. z Dariuszem Przybylskim, Tomaszem Jakubem Opałką, Wojciechem Ziemowitem Zychem, Tomaszem Prasqualem, Sławomirem Kupczakiem, Jakubem Polaczykiem czy Dominikiem Karskim. Flute o'clock jako jedyny posiada w swoim repertuarze również unikatowy recital obejmujący dzieła współczesnych kompozytorów japońskich.

W maju 2010 roku nakładem wydawnictwa DUX ukazała się pierwsza płyta zespołu. Album otrzymał wyróżnienie miesięcznika "Hi-Fi i Muzyka" dla Płyty Roku 2010 oraz został nominowany do nagrody Fryderyk 2011 w kategorii Fonograficzny Debiut Roku.

aktualizacja: listopad 2011