Polmic - FB

zespół (D)

A B C D E F G H I K L Ł M N O P Q R S T V W Z

Duo Guitarinet


Kontakt: Jan Jakub Bokun

Wrocław

tel. (+48) (0) 605 568 368

e-mail: jbokun@wp.pl

www: www.bokun.art.pl


Duo Guitarinet to zespół założony w 1996 przez dwóch utytułowanych muzyków z Wrocławia - gitarzystę Krzysztofa Pełecha i klarnecistę Jana Jakuba Bokuna. Od entuzjastycznie przyjętego debiutu w Teatrze Polskim we Wrocławiu duo wystąpiło z koncertami na wielu prestiżowych festiwalach w Polsce (m.in. w radiowym studio im. Agnieszki Osieckiej), Czechach, Słowacji, Bułgarii, Hiszpanii, Holandii, Niemczech, Szwecji, we Francji, Włoszech oraz na Litwie i na Węgrzech.
W repertuarze zespołu znajduje się głównie muzyka kompozytorów latynoamerykańskich, takich jak Astor Piazzolla, Radames Gnattali, Egberto Gismonti i Sergio Assad. Nowe utwory, specjalnie dla wrocławskich muzyków, piszą obecnie Steven Lacoste, Roland Dyens oraz czołowi polscy kompozytorzy młodego pokolenia.
Duo Guitarinet wykonuje również Koncert Podwójny na gitarę, bandoneon (opr. na klarnet) i orkiestrę smyczkową Astora Piazzolli. Koncert ten, napisany w 1985 roku na krótko przed śmiercią kompozytora, uważany jest przez wielu za najlepszy utwór koncertowy króla tanga.
Debiutancki album płytowy zespołu, nagrany dla firmy Dux, pozyskał znakomite recenzje w światowej prasie muzycznej oraz został nominowany do nagrody Fryderyk 2000.