Polmic - FB

zespół (W)

A B C D E F G H I K L Ł M N O P Q R S T V W Z

Wieniawski Kwartet


ul. Marciniaka 9

60-462 Poznań

tel. (+48 61) 842 21 00

fax (+48) (0) 601 58 80 68

e-mail: biuro@larte.pl

www: https://pl-pl.facebook.com/wieniawskikwartet


 • Jarosław Żołnierczyk - I skrzypce
 • Mirosław Bocek - II skrzypce
 • Lech Bałaban - altówka
 • Maciej Mazurek - wiolonczela  Zespół prowadzi działalność artystyczną od 1998 roku. Tworzą go muzycy Orkiestry Kameralnej "Amadeus", laureaci wielu konkursów krajowych i zagranicznych.
  Zespół brał udział w liczących się festiwalach muzycznych, m.in. w Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym w Soroe (Dania), Dniach Muzyki i Teatru w Poznaniu, Jesiennej Kameracie w Kaliszu, Poznańskiej Wiośnie Muzycznej, Śląskim Festiwalu im. Ludwika van Beethovena, Letnim Festiwalu Muzyki Kameralnej w Lipsku, Festiwalu Muzyki Kameralnej w Pałacu w Rybnej, Festiwalu Muzyki Karola Szymanowskiego w Zakopanem, Festiwalu Muzyki Współczesnej we Wrocławiu, Festiwalu Muzyki Kameralnej "PROBALTICA" w Grudziądzu.
  W swoim repertuarze posiada kilkadziesiąt utworów od klasycyzmu po muzykę współczesną, zarówno z literatury polskiej, jak i światowej.
  W 1999 roku muzycy nagrali pierwszą płytę kompaktową, na której znalazły się obydwa kwartety Karola Szymanowskiego oraz IV Kwartet Grażyny Bacewicz. Od września 2004 roku nagrywają płyty z utworami znakomitego polskiego kompozytora Krzysztofa Meyera. Dotychczas ukazały się w ich interpretacji Kwintet klarnetowy op.66 z solistą Pawłem Drobnikiem, Kwintet fortepianowy op.76 z solistą Andrzejem Tatarskim, Kwartety V - XIV (Proviva, Naxos).

aktualizacja: styczeń 2016 (wa)