Polmic - FB

festiwal (A)

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S U V W Ź

Audio Art – Muzyka Bez Granic – koncerty, instalacje, peformanse


Stowarzyszenie Artstyczne Muzyka Centrum, ul. Starowiślna 3

31-038 Kraków

tel. (+48) 501 042 052

e-mail: muzykacentrum1@wp.pl

www: audio.art.pl


Festiwal Audio Art odbywa się nieprzerwanie od 1993 roku z inicjatywy Marka Chołoniewskiego – krakowskiego kompozytora, wykonawcy muzyki współczesnej oraz eksperymentalnej, wykładowcy na Akademii Muzycznej oraz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

Audio Art prezentuje eksperymentalną i postmodernistyczną sztukę przełomu wieków. W ramach festiwalu corocznie odbywają się koncerty, performanse i instalacje, w których sztuki wizualne przenikają się z dźwiękowymi. Wydarzenia rozgrywają się w ciągu blisko dwóch tygodni w różnych miejscach na mapie Krakowa, m.in. w Galerii Sztuki Współczesnej „Bunkier Sztuki”, klubokawiarni Hevre, Akademii Muzycznej czy Cricotece. Audio Art tworzy nową koncepcję źródła dźwięku: obiektu i instrumentu muzycznego w określonej przestrzeni i czasie. Festiwal promuje sztukę personalną, w której kompozytor, konstruktor i wykonawca unifikują cały proces tworzenia i wykonania dzieła.

Podczas festiwalu artyści z całego świata prezentują swoje premierowe projekty z wykorzystaniem rozmaitych technologii. Odbywają się także wykłady i warsztaty oraz prezentacje spoza nurtu Audio Art. Podczas ostatnich edycji festiwalu wystąpili m.in.: Michał Seta, Mikrobiological Soundscape, Ludomir Franczak, Małgorzata Walentynowicz, Paweł Romańczuk, Michael Vorfeld, Seiichiro Matsumura, Jan-Peter E.R. Sonntag, Edwin van der Heide, Ignaz Schick, Matteo Marangoni, Thierry Miroglio / Sophie Jégou, Krzysztof Cybulski, Rezo Kiknadze, Lorenzo Brusci, Giorgio San Cristoforo czy Leo Bettinelli.

Wydarzenia festiwalu są transmitowane na żywo przez internet.

aktualizacja: 2014 (ab), 2021 (msz)