Polmic - FB

wydawca (E)

A B C D E F G I J M n O P R S T U W

Euterpe - Wydawnictwo


ul. Zaczarowane Koło 1/3

30-364 Kraków

tel. (+48 12) 266 86 51

fax

tel./fax

e-mail: euterpe@euterpe.pl

www: www.euterpe.pl


Wydawnictwo EUTERPE powstało w roku 1998. Początkowo firma miała siedzibę w Gdańsku i zajmowała się wyłącznie importem do Polski publikacji nutowych wydawców zachodnich. Od 2001 roku EUTERPE ma siedzibę w Krakowie i prowadzi własną działalność wydawniczą.

Obecnie publikacje nutowe EUTERPE można podzielić na trzy grupy:

  • muzyka minionych stuleci kompozytorów polskich oraz obcych bezpośrednio lub pośrednio związanych z Polską;
  • muzyka współczesna kompozytorów polskich;
  • publikacje edukacyjne.

Wydawnictwo nutowe EUTERPE, poza publikacjami dostępnymi w sprzedaży, oferuje również materiały orkiestrowe dostępne do wypożyczenia. W tej części katalogu dominuje polska muzyka filmowa, ale systematycznie poszerzana jest też grupa utworów „autonomicznych”.

W katalogu Wydawnictwa EUTERPE można znaleźć utwory m.in.: Tadeusza Bairda, Zygmunta Koniecznego, Andrzeja Korzyńskiego, Marka Pasiecznego, Adama Sławińskiego, Michała Spisaka, Stanisława Syrewicza.

Osobnym polem działalności jest tzw. produkcja wykonawcza. Na zamówienie instytucji zewnętrznych wykonywane są kompleksowe prace wydawnicze. Wśród zrealizowanych do tej pory projektów do najważniejszych zaliczyć należy publikację utworów nagrodzonych podczas Konkursu Kompozytorskiego „Srebrna Szybka” oraz wydanie dla Akademii Muzycznej w Katowicach transkrypcji Suit wiolonczelowych J.S. Bacha.

Aktualizacja: 2021 (jt)