Polmic - FB

chór (P)

A B C E F G H I K M O P R S T V W

Parafraza - Chór Kameralny


Kraków

fax

tel./fax

e-mail: i.gruszczak@parafraza.com

www: www.parafraza.com


Dyrygent: Iwona Gruszak

Chór kameralny "Parafraza" powstał na początku 2003 roku w Krakowie. Tworzą go ludzie, dla których śpiew stanowi nie tylko prawdziwą pasję, ale również poczucie samorealizacji i osobistej satysfakcji. Chór w swoim repertuarze posiada utwory kompozytorów różnych epok oraz narodowości. Zespół nie stroni również od utworów z pogranicza muzyki rozrywkowej.

Chór wielokrotnie brał udział w Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Chóralnej „Kolędy i Pastorałki”, odbywającym się w Myślenicach, zdobywając kluczowe miejsca (2004 – III nagroda, 2005 - III nagroda oraz nagroda specjalna za najlepsze wykonanie pastorałki Hola, hola, 2006 - III nagroda, 2008 - III nagroda, 2009 – I nagroda, 2010 – I nagroda). Chór wziął również udział w Małopolskim Konkursie Chóralnym w Niepołomicach, gdzie w 2004 roku zdobył „Srebrne Pasmo”, a w roku następnym został nagrodzony „Złotą Struną” za swój występ konkursowy.

Funkcję dyrygenta i zarazem kierownika artystycznego nad zespołem sprawuje Iwona Gruszczak - studentka dwóch kierunków Akademii Muzycznej w Krakowie - teorii muzyki oraz dyrygowania chóralnego.

aktualizacja: maj 2010