Polmic - FB

festiwal (F)

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S U V W Ź

Kody - Festiwal Tradycji i Awangardy Muzycznej


Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych
ul. Peowiaków 12

20-007 Lublin

tel. (+48 81) 466 61 67

fax (+48 81) 466 61 64

tel./fax

e-mail: info@kody-festiwal.pl

www: www.kody-festiwal.pl


Festiwal Tradycji i Awangardy Muzycznej KODY, którego pierwsza edycja miała miejsce w roku 2009, pozyskał sobie opinie inicjatywy o wielkiej kreatywności. Jego formuła polega na szukaniu wspólnej problematyki i określania podobieństw pomiędzy odległymi zjawiskami kulturowymi zarówno w przestrzeni, czasie jak i w różnych gatunkach muzyki i sztuki.
Podczas Festiwalu Tradycji i Awangardy Muzycznej KODY dochodzi do spotkania wybitnych kompozytorów muzyki współczesnej, znakomitych instrumentalistów, radykalnych przedstawicieli awangardowego jazzu z muzykami tradycyjnymi i twórcami rekonstruującymi archaiczne tradycje muzyczne. Światowe znakomitości spotykają się z artystyczną młodzieżą i wiejskimi muzykantami, aby razem poszukiwać nowych muzycznych sensów. Komisarzem festiwalu jest kompozytor, pianista i improwizator Jerzy Kornowicz.
Program 7. edycji festiwalu, która odbędzie się w dniach 13-17 maja 2015 roku, obejmie koncerty, spektakle muzyczne, warsztaty, potańcówki oraz wydarzenia adresowane do dzieci. W ciągu 5 dni wystąpi ponad 150 wykonawców z Polski, Stanów Zjednoczonych, Turcji, Wielkiej Brytanii, Holandii, Belgii i Austrii, którzy wykonają m.in. utwory zamówione przez Festiwal, 5 premier światowych i kilkanaście premier polskich.
 

aktualizacja: maj 2015 (ab)