Polmic - FB

kalendarium kursów (A)

9 A B C I K L M O P S V W X Y Z

Arte dei Suonatori Masterclasses - 27 września - 3 października 2015


Organizator:  Arte dei Suonatori

W dniach 27 września - 3 października 2015 roku w Domu Pracy Twórczej w Radziejowicach (40 km od Warszawy) odbędzie się Kurs Mistrzowski organizowany przez polską orkiestrę barokową - Arte dei Suonatori.

Skierowany jest do uczniów, studentów i absolwentów szkół muzycznych (powyżej 16 roku życia). Najzdolniejsi uczestnicy kursu mają możliwość odbycia półrocznego, płatnego stażu w orkiestrze Arte dei Suonatori oraz udział w koncercie muzyki kameralnej podczas Festiwalu 3x3 organizowanego przez orkiestrę tej jesieni.

Arte dei Suonatori Masterclasses to warsztaty dające możliwość poszerzania umiejętności i wiedzy w zakresie historycznych praktyk wykonawczych. Adresowane są zarówno do osób zajmujących się wykonawstwem na historycznych instrumentach, jak i do tych, którzy kompetencje gry na instrumentach współczesnych chcą wzbogacić o historyczne praktyki wykonawcze. Wykładowcy to doświadczeni muzycy i profesorowie współpracujący z orkiestrą Arte dei Suonatori jako kameraliści i soliści.

Aureliusz Goliński (klasa skrzypiec i altówki barokowej) - Lider Arte dei Suonatori, prowadzi klasy skrzypiec barokowych i kameralistyki w Królewskim Konserwatorium w Kopenhadze, a także podczas kursów w Pekinie i Tallinnie.

Tomasz Pokrzywiński (klasa wiolonczeli barokowej) - pierwszy wiolonczelista Arte dei Suonatori, regularnie zapraszany do współpracy jako koncertmistrz przez renomowane europejskie orkiestry barokowe (m.in. Academy of Ancient Music, Holland Baroque Society).

Bolette Roed (klasa fletu prostego) - wirtuoz fletu prostego, solistka Arte dei Suonatori, prowadzi klasę fletu prostego w Królewskim Konserwatorium w Kopenhadze oraz jest szefem Departamentu Muzyki Dawnej tej uczelni.

Marcin Świątkiewicz (klasa klawesynu i improwizacji) - solista Arte dei Suonatori, jego premierowe nagranie koncertów klawesynowych Johanna Gottfrieda Müthela zostało wydane przez wytwórnię BIS w marcu br.

Joanna Boślak-Górniok (klasa basso continuo) - współpracuje z Arte dei Suonatori od kilkunastu lat, a jej gra w grupie basso continuo została już niejednokrotnie doceniona przez krytyków i recenzentów nagrań płytowych Arte dei Suonatori. Wykłada teorię muzyki w cieszyńskiej filii Uniwersytetu Śląskiego.

W ramach wybranego trybu nauczania uczestnicy mają zapewnione:
- 5 x 60 min. zajęć zgodnie z wybranym trybem.
- Możliwość udziału w koncercie finałowym uczestników w Nowym Domu Sztuki.
- Udział w wykładach prowadzonych przez wykładowców.
- Udział w warsztatach dotyczących historycznych temperacji i strojenia klawesyn.
- Konsultacje w zakresie wyboru i zakupu historycznych instrumentów oraz aspektów doboru historycznego ostrunowania, podstawków, kalafonii.
- 6 noclegów pokojach 2 lub 3-os. w przepięknym kompleksie pałacowym w Radziejowicach.
- Całodzienne wyżywienie w Restauracji Pałacowej.

Wszystkie szczegółowe informacje podane są na stronie internetowej www.artedeisuonatori.pl/masterclasses  i na Facebooku: www.facebook.com/adsmasterclasses 
 
Wszystkie pytania prosimy kierować mailowo na adres: masterclasses@artedeisuonatori.pl

Kontakt:

masterclasses@artedeisuonatori.pl

Uwaga: Podane są tu wybrane, podstawowe informacje, mające dać Państwu w każdym przypadku ogólny obraz wydarzenia - nie są one wystarczające do zgłoszenia udziału. Każdy chętny może zwracać się bezpośrednio do organizatorów.