Polmic - FB

kalendarium konkursów (I)

C E F I K M N O S T V W X Z

I Ogólnopolski Konkurs Perkusyjny im. Jerzego Zgodzińskiego – Poznań, 16-19 listopada 2015


Organizator:  Katedra Perkusji Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, Fundacja Akademii Muzycznej w Poznaniu

W dniach 16-19 listopada 2015 roku w Auli Nova Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu odbędzie się I Ogólnopolski Konkurs Perkusyjny im. Jerzego Zgodzińskiego – znakomitego perkusisty, muzykologa, pedagoga, wizjonera perkusji, twórcy pierwszego w Polsce zespołu perkusyjnego noszącego nazwę Poznański Zespół Perkusyjny.

Władze poznańskiej Akademii, która w tym roku świętuje jubileusz 95-lecia, pragną podkreślić wkład prof. Jerzego Zgodzińskiego w spuściznę artystyczno-dydaktyczną uczelni. I Ogólnopolski Konkurs Perkusyjny w kategorii kotłów i wibrafonu imienia Jerzego Zgodzińskiego powołany został do życia przez kierownika Katedry Perkusji, prof. zw. dra hab. Mariana Rapczewskiego. Do rywalizacji staną studenci z polskich uczelni muzycznych, a zmagania konkursowe oceniać będą pedagodzy, profesorowie polskich uczelni muzycznych. Pracom jury przewodzić będą: w kategorii wibrafon – David Friedman, w kategorii kotły – Frédéric Macarez.

Kalendarium konkursu: Plik PDF

Więcej informacji – na stronie: www.amuz.edu.pl/event/i-ogolnopolski-konkurs-perkusyjny-im-jerzego-zgodzinskiego


Kontakt:

Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego
ul. Święty Marcin 87, 61-808 Poznań
tel: +48 61 856 89 00 (centrala)
fax: +48 61 853 66 76
e-mail: amuz@amuz.edu.pl
www.amuz.edu.pl

Uwaga: Podane są tu wybrane, podstawowe informacje, mające dać Państwu w każdym przypadku ogólny obraz wydarzenia - nie są one wystarczające do zgłoszenia udziału. Każdy chętny może zwracać się bezpośrednio do organizatorów.