Polmic - FB

kalendarium konkursów (V)

C E F I K M N O S T V W X Z

VII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny „Młody Wirtuoz"


Organizator:  Podkarpacka Fundacja Rozwoju Kultury

VII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny „Młody Wirtuoz" odbędzie się w dniach 8-9 lutego 2016 roku w Sanoku. W konkursie mogą wziąć udział uczestnicy XI Międzynarodowego Forum Pianistycznego „Bieszczady bez granic" , a także indywidualnie zgłoszeni pianiści urodzeni w roku 2003 lub później, w podziale na grupy:

I grupa – urodzeni w 2005 roku i później,
II grupa – urodzeni w latach 2003-2004.

Przesłuchania odbędą się 8 lutego 2016 roku w Państwowej Szkole Muzycznej w Sanoku. Wartością konkursu będzie wyjątkowe Jury, składające się z grona pedagogicznego uczącego w I i II st., skupione przy V Mistrzowskiej Szkole Pedagogiki Fortepianowej pod przewodnictwem prof. Andrzeja Tatarskiego.

Pianiści wykonają z pamięci dwa dowolnie wybrane utwory trwające od 3 do 10 min. Jury przyzna tytuł laureata „Złotego Wirtuoza", „Srebrnego Wirtuoza" lub „Brązowego Wirtuoza".

Koncert laureatów - podczas którego dyplomy i nagrody wręczać będą prof.Viera Nosina i prof.Jarosław Drzewiecki odbędzie się 9 lutego 2016 roku w Sali Koncertowej PSM I i II st. im. W. Kossakowej w Sanoku.

Uczestnicy konkursu wypełniają Ankietę Zgłoszeniową oraz (w przypadku pianistów, nie biorących udziału w XI MFP) dokonują opłaty.

Formularz Zgłoszeniowy dostępny pod adresem: www.konkurs.interpiano.pl/pol/aplikacja/aplikacja_zgloszeniowa_konkurs

Regulamin i program konkursu – na stronie internetowej: www.konkurs.interpiano.pl/pol

Kontakt:

Podkarpacka Fundacja Rozwoju Kultury
ul. 3 Maja 15/3, 38-500 Sanok
tel/fax: (13) 464 03 44
e-mail: fundacja@interpiano.pl

www.interpiano.pl
www.facebook.com/pages/Podkarpacka-Fundacja-Rozwoju-Kultury/324350357662564

Uwaga: Podane są tu wybrane, podstawowe informacje, mające dać Państwu w każdym przypadku ogólny obraz wydarzenia - nie są one wystarczające do zgłoszenia udziału. Każdy chętny może zwracać się bezpośrednio do organizatorów.