Polmic - FB

kalendarium konkursów (I)

C E F I K M N O S T V W X Z

International Cochran Piano e-Competition 2016


Organizator:  InfiniteARTS Productions

Rozpoczęła się druga edycja International Cochran Piano e-Competition. Rejestracja uczestników została otwarta 14 grudnia 2015 i potrwa do 29 lutego 2016.

Konkurs, który przyciąga uwagę pianistów z całego świata, przebiega w formule on-line i nie posiada górnego limitu wiekowego, co w niezwykły sposób demokratyzuje możliwość uczestnictwa i czyni go wyjątkowym wydarzeniem muzycznym w skali całego świata. Organizatorzy gorąco zachęcają do udziału w konkursie wszystkich pianistów, których grę cechuje dojrzała wrażliwość muzyczna oraz wyobraźnia dźwiękowa.

Julian Cochran to współczesny australijski kompozytor muzyki klasycznej, matematyk i pianista, nawiązujący w swej twórczości do wielkich tradycji pianistycznych XIX wieku oraz elementów tradycyjnej muzyki Europy Wschodniej. Jego utwory obecne są na całym świecie, od Sydney po Nowy Jork. Wykonywane były m.in. w Carnegie Hall, Concertgebouw oraz Filharmonii Petersburskiej. Dwa lata temu można je było usłyszeć również w Warszawie (Symphonic Tale w wykonaniu Pan-European Philharmonia w Studiu Koncertowym Polskiego Radia). Kompozytor wygłosił także serię wykładów gościnnych na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina oraz w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej.

International Cochran Piano e-Competition jest owocem bezprecedensowej współpracy między Polską i Australią. Organizatorzy reprezentują nowatorskie podejście do pracy z artystami, wykorzystując zasady filozofii art & business. Jury konkursu składa się z wybitnych i uznanych artystów, którzy, stosując unikalne, ukierunkowane na wrażliwość muzyczną oraz swobodę interpretacji kryteria, oceniać będą nagrania uczestników z całego świata. Od pierwszej edycji Konkursu rozwój artystów jest dla organizatorów niezmiennym priorytetem.

Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy – na stronie: www.cochranpianocompetition.com  


Kontakt:

e-mail: competition@juliancochran.org

Uwaga: Podane są tu wybrane, podstawowe informacje, mające dać Państwu w każdym przypadku ogólny obraz wydarzenia - nie są one wystarczające do zgłoszenia udziału. Każdy chętny może zwracać się bezpośrednio do organizatorów.