Polmic - FB

kalendarium konkursów (K)

C E F I K M N O S T V W X Z

Konkurs o stypendium Fundacji YAMAHA 2016 – 8 lutego 2016, Poznań


Organizator:  YAMAHA MUSIC EUROPE GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce

W poniedziałek 8 lutego 2016 roku w Auli im. Stefana Stuligrosza Akademii Muzycznej w Poznaniu, w godz. 10.00-12.30 oraz 13.30-15.45, odbędą się przesłuchania do konkursu o stypendium Fundacji YAMAHA 2016 w kategorii instrumenty smyczkowe. Na godz. 17.00 zaplanowano ogłoszenie wyników, natomiast o godz. 18.00 odbędzie się uroczysty koncert laureatów.

Fundacja Yamaha od początku swojej działalności, a więc od 1990 roku, bardzo aktywnie wspiera młode muzyczne talenty. Fundacja do tej pory wyróżniła stypendiami ponad 1000 młodych muzyków akademickich na kwotę łącznie ponad 1 milion Euro. Konkurs o stypendium Fundacji Yamaha organizowany jest co roku na zmianę w kategoriach:

- instrumenty smyczkowe,
- instrumenty dęte drewniane,
- instrumenty perkusyjne,
- fortepian,

- instrumenty dęte blaszane.

Zmienia się również miejsce realizacji konkursowych zmagań – rok rocznie jest to inna uczelnia muzyczna. O wyborze akademii decyduje Fundacja Yamaha, która bierze pod uwagę profil, tradycje, osiągnięcia danej akademii, jak również warunki lokalowe i dostępną kadrę pedagogiczną. Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu jest już po raz drugi gospodarzem konkursu o stypendium Fundacji Yamaha – w 2013 uczelnia gościła młodych perkusistów, a w tym roku konkurs odbywać się będzie w kategorii instrumentów smyczkowych.

W tegorocznej edycji konkursu o stypendium Fundacji Yamaha, skierowanej do studentów urodzonych po 1 stycznia 1991 roku, walczyć będą reprezentanci wszystkich polskich uczelni muzycznych, czyli dziewięcioro muzyków, których każda z uczelni wybrała na drodze preselekcji. Akademię Muzyczną w Poznaniu reprezentować będzie Amelia Maszońska, znakomita młoda skrzypaczka z klasy prof. Bartosza Bryły.

Prezentacje wybranych do udziału w tym projekcie studentów oceniać będzie 5-osobowe jury w składzie:
prof. Łukasz Błaszczyk z Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi
prof. Mariusz Derewecki z Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu
prof. Zdzisław Łapiński z Akademii Muzycznej w Krakowie
prof. Piotr Reichert z Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie
prof. Leszek Sokołowski z Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie z Wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego w Białymstoku
 


Kontakt:

Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu
ul. Święty Marcin 87

61-808 Poznań
tel. (+48) 61 856 89 00 (centrala)
faks: (+48) 61 853 66 76
e-mail: amuz@amuz.edu.pl

www.amuz.edu.pl

Uwaga: Podane są tu wybrane, podstawowe informacje, mające dać Państwu w każdym przypadku ogólny obraz wydarzenia - nie są one wystarczające do zgłoszenia udziału. Każdy chętny może zwracać się bezpośrednio do organizatorów.