Polmic - FB

kalendarium kursów ()

9 A B C I K L M O P S V W X Y Z

13. Letni Kurs Mistrzowski – Busko-Zdrój, 25 czerwca – 13 lipca 2016


Organizator:  Dyrektor: Artur Jaroń

Zbliża się trzynasta edycja Letnich Kursów Mistrzowskich w Bujsku-Zdroju, które jako jedyne kursy mistrzowskie w Polsce są integralnie związane z festiwalem muzycznym o światowej renomie – Międzynarodowym Festiwalem im. Krystyny Jamroz. Oba te wydarzenia mają wspólnego Dyrektora – doskonałego pianistę i managera – Artura Jaronia.

Co roku organizaotrzy otrzymują ogromną liczbę zgłoszeń i z przykrością odmawiają spóźnialskim. Uczestnicy mają do dyspozycji cały internat: zakwaterowanie w większości w pokojach dwuosobowych, wyremontowanych, z nowymi meblami, a do tego doskonałe wyżywienie. Nie ma najmniejszych problemów z ćwiczeniem w komfortowych warunkach, co dla uczestników przygotowujących się do konkursów muzycznych jest jednym z najważniejszych kryteriów wyboru.

Uczestnicy kursu mają możliwość nawet kilkukrotnych występów w sali koncertowej Sanatorium Marconi. Koncerty nagrywane są przez Radio Kielce. W roku ubiegłym odbyło się 7 koncertów w sali wypełnionej po brzegi słuchaczami. Podczas letniej edycji kursy prowadzić będą fantastyczni pianiści – akompaniatorzy, których występy są ozdobą największych sal koncertowych na świecie. Gościem kursów będzie także lutnik Jan Mazurek. Uczestnicy będą mieli zatem sposobność konserwacji oraz naprawy swoich instrumentów i smyczków.

Niezwykle urokliwy Park Zdrojowy daje możliwość relaksu, a kursy są wspaniałą okazją do prezentacji swoich instrumentalnych możliwości wyjątkowo hojnej publiczności.

Wykładowcy: 

• prof. zw. dr hab. Marcin Baranowski – skrzypce, altówka (Akademia Muzyczna Poznań, Akademia Muzyczna Bydgoszcz)

Termin: 25.06 – 09.07.2016

• prof. zw. dr hab. Tomasz Strahl – wiolonczela (Uniwersytet Muzyczny w Warszawie)
Termin: 01.07 – 13.07.2016

Zgłoszenia należy wysyłać do 20 maja 2016 roku drogą mailową na adres: piotrjank7@wp.pl

Formularz zgłoszeniowy – na stronie: www.kursybusko.pl


Kontakt:

www.kursybusko.com

Dyr. Artur Jaroń
tel. kom. 691 39 94 17
e-mail: arturjaron2@gmail.com

prof. Marcin Baranowski
tel. kom. 603 137 399
e-mail: profesor@marcinbaranowski.com.pl
www.marcinbaranowski.com.pl

prof. Tomasz Strahl
tel. kom. 605 286 939
e-mail: tomaszstrahl@plusnet.pl
 

Uwaga: Podane są tu wybrane, podstawowe informacje, mające dać Państwu w każdym przypadku ogólny obraz wydarzenia - nie są one wystarczające do zgłoszenia udziału. Każdy chętny może zwracać się bezpośrednio do organizatorów.