Polmic - FB

kalendarium konkursów (I)

C E F I K M N O S T V W X Z

IV Ogólnopolski Konkurs Kompozytorski Opus 966 – Poznań 2016


Organizator:  Stowarzyszenie Miłośników Sztuki Vis Artis

Opus 966 to konkurs dla młodych kompozytorów, organizowany w Poznaniu z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski. Przedmiotem konkursu jest utwór sakralny na chór mieszany a cappella do tekstu w języku łacińskim lub polskim.

Pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym konkursu jest Bartosz Michałowski – znakomity dyrygent, założyciel cenionego w Polsce i Europie Poznańskiego Chóru Kameralnego, zaś instytucją odpowiedzialną za organizację tego wyjątkowego przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Miłośników Sztuki Vis Artis z siedzibą w Poznaniu.

Przed uczestnikami konkursu stanie niecodzienne zadanie – skomponowanie utworu nawiązującego do Chrztu Polski i tradycji muzyki chrześcijańskiej, składającego się z... 966 znaków muzycznych. Ich prace będzie oceniać jury, złożone z utytułowanych polskich kompozytorów, którym przewodzić będzie Paweł Łukaszewski.

W konkursie przewidziano następujące nagrody:
I nagroda - 3000 PLN
II nagroda - 2000 PLN
III nagroda - 1500 PLN
oraz dwa wyróżnienia po 800 PLN
Przyznane zostaną także nagrody dodatkowe.

Aby wziąć udział w konkursie, nalezy wysłać zgłoszenie do 23 kwietnia 2016. Na napisanie utworu kompozytorzy mają zaś czas aż do końca lipca. Z regulaminem konkursu można zapoznać się na stronie: www.opus966.pl.  

Ogłoszenie laureatów konkursu, wręczenie nagród i koncert prawykonań nagrodzonych kompozycji odbędzie się 5 listopada 2016 roku w Poznaniu. Nagrodzone utwory zostaną wykonane przez Poznański Chór Kameralny pod dyrekcją Bartosza Michałowskiego.


Kontakt:

Stowarzyszenie Miłośników Sztuki Vis Artis
Os. Bolesława Śmiałego 17/15

60-680 Poznań

Informacje dla uczestników, partnerów, mediów:
info@opus966.pl
tel. 662 422 102

Uwaga: Podane są tu wybrane, podstawowe informacje, mające dać Państwu w każdym przypadku ogólny obraz wydarzenia - nie są one wystarczające do zgłoszenia udziału. Każdy chętny może zwracać się bezpośrednio do organizatorów.