Polmic - FB

kalendarium kursów (M)

9 A B C I K L M O P S V W X Y Z

Międzynarodowy Kurs Kompozytorski SYNTHETIS 2016 – Radziejowice, 18-30 lipca 2016


Organizator:  Fundacja „Ogrody Muzyczne”

Fundacja „Ogrody Muzyczne” serdecznie zaprasza i zachęca studentów kompozycji oraz młodych kompozytorów, którzy nie ukończyli jeszcze 35 lat, do udziału w Międzynarodowym Kursie Kompozytorskim SYNTHETIS 2016, który odbędzie się w Radziejowicach w terminie 18–30 lipca 2016 roku.

Zaproszenie do wygłoszenia wykładów i przeprowadzenia indywidualnych konsultacji z uczestnikami tegorocznej edycji Kursu przyjęli tak wybitni kompozytorzy, jak Mark Andre, Martin Bresnick, Zygmunt Krauze oraz Johannes Kreidler. Kursanci będą mogli także uczestniczyć w warsztatach na temat komputerowych technik kompozytorskich, prowadzonych przez Wojciecha Błażejczyka oraz odbyć indywidualne zajęcia z artystami-rezydentami, członkami niemieckiego E-MEX Ensemble: Evelin Degen (flet), Joachimem Striepensem (klarnet) i Martinem von der Heydtem (fortepian), którzy podczas koncertu finałowego wykonają wybrane, skomponowane w trakcie trwania Kursu utwory.

Kurs tradycyjnie odbędzie się w Pałacu w Radziejowicach – oddalonym o 50 km od Warszawy, malowniczo położonym pięknym kompleksie, który dzięki swojej niezwykłej atmosferze stał się miejscem pracy twórczej, odwiedzanym przez wielu twórców kultury – muzyków, pisarzy i plastyków.

Międzynarodowy Kurs Kompozytorski SYNTHETIS, którego dyrektorem artystycznym jest Zygmunt Krauze, stanowi reaktywację słynnych kursów kompozytorskich organizowanych w latach 80. i 90. przez Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej.

Zgłoszenia można nadsyłać do 10 maja 2016 roku.

Więcej informacji oraz formularz aplikacji on-line – na stronie: www.synthetis.pl


Kontakt:

info@synthetis.pl

Uwaga: Podane są tu wybrane, podstawowe informacje, mające dać Państwu w każdym przypadku ogólny obraz wydarzenia - nie są one wystarczające do zgłoszenia udziału. Każdy chętny może zwracać się bezpośrednio do organizatorów.