Polmic - FB

kalendarium kursów (A)

9 A B C I K L M O P S V W X Y Z

Arte dei Suonatori Masterclasses – Radziejowice, 10-15 lipca 2016


Organizator:  Arte dei Suonatori

W dniach 9-15 lipca 2016 roku w Domu Pracy Twórczej w Radziejowicach (40 km od Warszawy) odbędzie się Kurs Mistrzowski organizowany przez polską orkiestrę barokową Arte dei Suonatori. Skierowany jest on do uczniów, studentów i absolwentów szkół muzycznych (powyżej 16 roku życia). Najzdolniejsi uczestnicy kursu mają możliwość odbycia półrocznego, płatnego stażu w orkiestrze Arte dei Suonatori.

Arte dei Suonatori Masterclasses to warsztaty dające możliwość poszerzania umiejętności i wiedzy w zakresie historycznych praktyk wykonawczych. Adresowane są zarówno do osób zajmujących się wykonawstwem na historycznych instrumentach, jak i do tych, którzy kompetencje gry na instrumentach współczesnych chcą wzbogacić o historyczne praktyki wykonawcze. Wykładowcy to doświadczeni muzycy i profesorowie współpracujący z orkiestrą Arte dei Suonatori jako kameraliści i soliści.

Aureliusz Goliński (klasa skrzypiec i altówki barokowej)
Lider Arte dei Suonatori, prowadzi klasy skrzypiec barokowych i kameralistyki w Królewskim Konserwatorium w Kopenhadze, a także podczas kursów w Pekinie i Tallinnie.

Ewa Golińska (klasa skrzypiec i altówki barokowej)
Jest współtwórcą Arte dei Suonatori. Od wielu lat koncentruje swoją działalność koncertową na zespole grając zarówno na skrzypcach jak i altówce w orkiestrze, solo i kameralnie.

Tomasz Pokrzywiński (klasa wiolonczeli barokowej)
Pierwszy wiolonczelista Arte dei Suonatori, regularnie zapraszany do współpracy jako koncertmistrz przez renomowane europejskie orkiestry barokowe (m.in. Academy of Ancient Music, Holland Baroque Society)

Louise Baumgarti (obój, obój da caccia, obój d’amore)
Z Arte dei Suonatori współpracuje jako kameralistka i solistka. Słuchaczy oczarowuje wyjątkowym brzmieniem oboju zbudowanego wg rzadko dziś używanego modelu Paulhahna. Poza lekcjami gry Luise zdradzi studentom metody przygotowania stroików.

Joanna Boślak-Górniok (klasa basso continuo)
Współpracuje z Arte dei Suonatori od kilkunastu lat, a jej gra w grupie basso continuo została już niejednokrotnie doceniona przez krytyków i recenzentów nagrań płytowych Arte dei Suonatori. Wykłada teorię muzyki w cieszyńskiej filii Uniwersytetu Śląskiego.

W ramach wybranego trybu nauczania uczestnicy mają zapewnione:
- 5 x 60 min. zajęć zgodnie z wybranym trybem.
- Możliwość udziału w koncercie finałowym uczestników w Nowym Domu Sztuki.
- Udział w wykładach prowadzonych przez wykładowców.
- Udział w warsztatach dotyczących historycznych temperacji i strojenia klawesyn.
- Konsultacje w zakresie wyboru i zakupu historycznych instrumentów oraz aspektów doboru historycznego ostrunowania, podstawków, kalafonii.
- 6 noclegów pokojach 2 lub 3-os. w przepięknym kompleksie pałacowym w Radziejowicach.
- Całodzienne wyżywienie w Restauracji Pałacowej.

Wszystkie szczegółowe informacje podane są na stronie internetowej: www.artedeisuonatori.pl/masterclasses oraz na Facebooku: www.facebook.com/adsmasterclasses 


Kontakt:

masterclasses@artedeisuonatori.pl

Uwaga: Podane są tu wybrane, podstawowe informacje, mające dać Państwu w każdym przypadku ogólny obraz wydarzenia - nie są one wystarczające do zgłoszenia udziału. Każdy chętny może zwracać się bezpośrednio do organizatorów.