Polmic - FB

kalendarium kursów (M)

9 A B C I K L M O P S V W X Y Z

Międzynarodowy Kurs Dyrygencki Sinfonietty Cracovii z profesorem Jormą Panulą


Organizator:  Orkiestra Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa Sinfonietta Cracovia

Orkiestra Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa Sinfonietta Cracovia zaprasza do udziału w międzynarodowym kursie dyrygenckim prowadzonym przez Jormę Panulę, który odbędzie się w dniach 11-16 grudnia 2016 roku w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach (90 km od Krakowa).

Niezwykle bogate doświadczenie prof. Jormy Panuli sprawia, iż cieszy się on godną pozazdroszczenia reputacją wybitnego pedagoga i niekwestionowanego autorytetu w zakresie dyrygentury orkiestrowej, częstokroć występującego w roli mentora dyrygentów pragnących doskonalić swój warsztat. Prof. Panula wykładał na Sztokholmskiej Akademii Królewskiej, Kopenhaskiej Akademii Królewskiej oraz Akademii Sibeliusa (1973-1994). Był wieloletnim dyrektorem i dyrygentem czołowych orkiestr symfonicznych Finlandii (Orkiestra Filharmoniczna w Turku, Orkiestra Filharmoniczna w Helsinkach), często występował również jako dyrygent gościnny w Fińskiej Operze Narodowej oraz licznych salach koncertowych całego świata. Cieszący się międzynarodową renomą artysta prowadził kursy mistrzowskie w zakresie dyrygentury m.in. w Paryżu, Londynie, Amsterdamie, Moskwie, Nowym Jorku i Sydney.

W kursie Sinfonietty Cracovii mogą brać udział dyrygentki i dyrygenci każdej narodowości bez ograniczeń wiekowych. Przewidziany jest udział dziesięciu aktywnych uczestników, którzy zostaną wybrani przez prof. Jormę Panulę na podstawie oceny materiału audiowizualnego prezentującego pracę aplikanta z orkiestrą. Każdy z aktywnych uczestników zobowiązany jest do przygotowania pełnego programu kursu.

Termin składania aplikacji: do 9 listopada 2016 roku.

Aktywni uczestnicy zostaną poinformowani o zakwalifikowaniu się do kursu do dnia 15 listopada 2016 roku.

Termin kursu: od 11 do 16 grudnia 2016 roku.

Aplikacja powinna zawierać CV kandydata oraz informacje kontaktowe (imię, nazwisko, adres, telefon, adres e-mail).

Film z nagraniem prezentującym pracę aplikanta (nie dłuższy niż 10 minut) powinien być wysłany wraz z aplikacją w formie linku do serwisów YouTube / Vimeo bądź innego serwisu streamingowego.

Zgłoszeń należy dokonywać wysyłając aplikację na adres:

Orkiestra Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa Sinfonietta Cracovia

ul. Papiernicza 2

31 – 221 Kraków

Polska

z dopiskiem: Kurs dyrygencki

lub na adres e-mail: office@sinfoniettacracovia.com

Szczegółowe informacje – na stronie: www.sinfonietta.pl 


Kontakt:

Orkiestra Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa Sinfonietta Cracovia

ul. Papiernicza 2

31 – 221 Kraków

Polska

tel.: +48 12/416 70 75

e-mail: office@sinfoniettacracovia.com

Uwaga: Podane są tu wybrane, podstawowe informacje, mające dać Państwu w każdym przypadku ogólny obraz wydarzenia - nie są one wystarczające do zgłoszenia udziału. Każdy chętny może zwracać się bezpośrednio do organizatorów.