Polmic - FB

kalendarium konkursów (C)

C E F I K M N O S T V W X Z

Casting dla amatorów


Organizator:  Opera na Zamku

Opera na Zamku wraz z Fundacją Jutropera i Miastem Szczecin organizuje pierwsze w Polsce spektakularne plenerowe wydarzenie muzyczne i zaprasza do udziału ponad 200 śpiewaków-amatorów. Nabór odbędzie się 27 listopada 2016 roku.

Wielkie wydarzenie 11 sierpnia 2017 roku to spektakularne widowisko teatralno-operowe Pajace z muzyką Ruggiero Leoncavalla według autorskiego scenariusza i w reżyserii Michała Znanieckiego. Spektakl ma charakter plenerowy, a rozgrywać się będzie na dziedzińcu Opery na Zamku w Szczecinie. W tym wyjątkowym widowisku udział wezmą artyści Opery na Zamku w Szczecinie (orkiestra, soliści, balet) oraz chór składający się z amatorów, mieszkańców Szczecina. Minispektakle i akcje happeningowe poprzedzające główną część widowiska, będą zawierały elementy akrobatyki, cyrku, tańca klasycznego, tańca współczesnego, teatru i pantomimy. Barwny korowód przejdzie ulicami miasta zapraszając publiczność na główną część spektaklu, która odbędzie się na dziedzińcu zamkowym. To wydarzenie wpisuje się w obchody jubileuszu 60-lecia Opery na Zamku.

Przesłuchania chętnych do udziału w tym widowisku amatorów odbędą się 27 listopada 2016 roku w Sali Kameralnej im. J. Nieżychowskiego w Operze na Zamku w Szczecinie od 11.00 do 18.00, wejście K. Startować mogą wszyscy od 16. roku życia.

Chór będzie przygotowany do występu w spektaklu podczas półrocznych warsztatów wokalno-aktorskich prowadzonych przez zaproszonych gości Fundacji oraz artystów Opery.

Zgłoszenie należy przesłać do 22 listopada na adres: kpagel@opera.szczecin.pl . Organizatorzy proszą podać w zgłoszeniu imię, nazwisko, wiek, telefon i adres email. Skontaktują się z wybranymi osobami. Zgłoszenia są też przyjmowane od poniedziałku do piątku 8.00 - 9.45 pod numerem tel. 91 43 48 135.

Szczegóły naboru - na stronie internetowej: www.opera.szczecin.pl


Kontakt:

Opera na Zamku

ul. Korsarzy 34 (Zamek Książąt Pomorskich wejścia A i F)

70-540 Szczecin

Uwaga: Podane są tu wybrane, podstawowe informacje, mające dać Państwu w każdym przypadku ogólny obraz wydarzenia - nie są one wystarczające do zgłoszenia udziału. Każdy chętny może zwracać się bezpośrednio do organizatorów.