Polmic - FB

kalendarium konkursów (V)

C E F I K M N O S T V W X Z

VI Międzynarodowy Konkurs Organowy im. Feliksa Nowowiejskiego – Poznań, 23-29.IX.2017


Organizator:  Towarzystwo im. Feliksa Nowowiejskiego

W dniach 23 – 29 września 2017 roku odbędzie się w Poznaniu VI Międzynarodowy Konkurs Organowy im. Feliksa Nowowiejskiego, organizowany przez Towarzystwo im. Feliksa Nowowiejskiego we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca oraz Akademią Muzyczną im. Ignacego Jana Paderewskiego.

Konkurs jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z okazji 140. rocznicy urodzin Patrona. Jest jednym z trzech Międzynarodowych Konkursów Organowych w Polsce, obok Konkursu im. J. P. Sweelincka w Gdańsku i Konkursu im. Jana Kucharskiego w Łodzi.

Przesłuchania będą miały miejsce w Kościele Ewangelicko-Augsburskim Łaski Bożej (I etap), w Bazylice Farnej na historycznym instrumencie F. Ladegasta (II etap) oraz w Auli Nova poznańskiej Akademii Muzycznej (III etap).

Wydarzenie jest adresowane do organistów z całego świata, którzy nie ukończyli 35 roku życia. Oceniać ich będzie jury, w skład którego wchodzą przedstawiciele młodego pokolenia, wirtuozi-organiści z Niemiec, Czech, Węgier i Polski: Matthias Neumann – przewodniczący, Jan Doležel, Balázs Szabó, Bogna Nowowiejska-Bielawska, Jarosław Tarnawski oraz Karol Mossakowski.

W programie poza utworami Nowowiejskiego znajdą się m.in. dzieła Johanna Sebastiana Bacha i kompozytorów niemieckiego romantyzmu. Wykonawcą koncertu inauguracyjnego będzie laureat I nagrody poprzedniej edycji Konkursu Marek Smoczyński.

Zgłoszenia do udziału w Konkursie można dokonywać do dnia 30 czerwca 2017 roku.

Regulamin konkursu i karta zgłoszeniowa znajdują się na stronie internetowej Towarzystwa im. Feliksa Nowowiejskiego: www.towarzystwo.nowowiejski.pl w zakładce „Konkursy Organowe”.

Patronat medialny nad Konkursem objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.


Kontakt:

Towarzystwo im. F. Nowowiejskiego

60-603 Poznań

Aleja Wielkopolska 11

townowowiejskiego@nowowiejski.pl 

Uwaga: Podane są tu wybrane, podstawowe informacje, mające dać Państwu w każdym przypadku ogólny obraz wydarzenia - nie są one wystarczające do zgłoszenia udziału. Każdy chętny może zwracać się bezpośrednio do organizatorów.