Polmic - FB

kalendarium konkursów (O)

C E F I K M N O S T V W X Z

Ogólnopolski Konkurs Kompozytorski „Kompozytor-rezydent w Salonie Muzycznym Feliksa Nowowiejskiego” w 2018 roku


Organizator:  Towarzystwo im. Feliksa Nowowiejskiego we współpracy z Wydziałem Kultury Urzędu Miasta Poznania

Towarzystwo im. Feliksa Nowowiejskiego w Poznaniu, poszukując nowych form popularyzowania bogatej twórczości Patrona, zdecydowało o uruchomieniu programu rezydencji kompozytorskich w Salonie Muzycznym, nawiązującego do znanej na całym świecie praktyki zapraszania do współpracy młodych artystów. Zgłoszenia należy nadsyłać do 1 października 2017 roku.

Dzięki dofinansowaniu przez Miasto Poznań projektu „Nowowiejski w Poznaniu dawniej i dziś" znajdująca się na parterze „Willi wśród róż" pracowania Artysty stanie się miejscem pracy twórczej młodych kompozytorów. Założeniem rezydencji jest opracowanie, także prawykonanie i nagranie nowych aranżacji na zespoły kameralne utworów Patrona, tych najsłynniejszych, ale też tych zupełnie nieznanych, nadal spoczywających w archiwach w postaci autografów. Muzyka Nowowiejskiego powróci do programów koncertowych, poszerzając repertuar wykonawczy wielu artystów, a współczesne aranżacje będą zachętą do sięgania po nie także przez wykonawców młodszego pokolenia. Rezydentem pilotażowego programu w 2017 roku jest przedstawicielka poznańskiego środowiska kompozytorskiego Ewa Fabiańska-Jelińska.

Konkurs na rezydencję w 2018 roku, objęty patronatem przez Poznańskiego Oddziału Związku Kompozytorów Polskich, adresowany jest do kompozytorów mających polskie obywatelstwo, którzy do 1 października 2017 nie ukończyli 30 roku życia. Czas trwania rezydentury: od stycznia do grudnia 2018 roku. Honorarium dla Kompozytora-rezydenta: 13 200 zł (brutto rocznie), finansowane ze środków Miasta Poznania w ramach projektu „Nowowiejski w Poznaniu dawniej i dziś”.

W trakcie rezydentury planowane są trzy koncerty: jeden monograficzny (przedstawienie wybranych utworów Kompozytora-rezydenta) oraz dwa związane z postacią Feliksa Nowowiejskiego (podczas koncertów odbędą się prawykonania aranżacji wybranych przez Kompozytora-rezydenta utworów Nowowiejskiego, przeznaczonych na kameralne obsady wykonawcze). Utwory te zostaną nagrane, a partytury opublikowane na stronie internetowej Salonu Muzycznego Feliksa Nowowiejskiego.

Regulamin dostępny jest na stronie: http://nowowiejski.pl/ 


Kontakt:

Towarzystwo im. Feliksa Nowowiejskiego

al. Wielkopolska 11

60-603 Poznań

salonmuzyczny@nowowiejski.pl 

Uwaga: Podane są tu wybrane, podstawowe informacje, mające dać Państwu w każdym przypadku ogólny obraz wydarzenia - nie są one wystarczające do zgłoszenia udziału. Każdy chętny może zwracać się bezpośrednio do organizatorów.