Polmic - FB

kalendarium konkursów (K)

C E F I K M N O S T V W X Z

Konkurs Kompozycji im. Mauricio Kagela


Organizator:  Wydział Fortepianu i Klawesynu w Edukacji Muzycznej im. Ludwiga van Beethovena w Universität für Musik und darstellende Kunst Wien

Wydział Fortepianu i Klawesynu w Edukacji Muzycznej im. Ludwiga van Beethovena w Universität für Musik und darstellende Kunst Wien zaprasza do udziału w Konkursie kompozytorskim, którego przedmiotem jest utwór na fortepian dla dzieci i młodzieży.

Nadesłane utwory oceniać będzie międzynarodowe jury w składzie: Michael Jarrell, Isabel Mundry, Robert HP Platz, Rebecca Saunders i Marco Stroppa. Jury oceni nie tylko artystyczną jakość utworów, ale także cechy dydaktyczne kompozycji. Decyzja Jury o przyznaniu nagród w konkursie kompozytorskim Maurico Kagela zostanie podjęta nie za zamkniętymi drzwiami, ale w otwartej i publicznej dyskusji.

Konkurs jest otwarty dla wszystkich kompozytorów urodzonych po 15 sierpnia 1978 roku. Uczestnicy, którym przyznano nagrody w latach 2010, 2013 i 2016, nie mogą wziąć udziału w Konkursie.

Kompozycja powinna być napisana na jeden fortepian (solo lub na więcej niż jednego pianistę). Czas trwania utworu: od 6 do 15 minut.

Prace konkursowe można składać do 15 sierpnia 2018 roku.

Nagrody:

1st Prize € 5.000.-

2nd Prize € 3.000.-

3rd Prize € 2.000.-

Prezentacja zwycięskich utworów i wręczenie nagród odbędzie się 7 lutego 2019 roku podczas Vienna Days of Contemporary Piano Music 2019.

Regulamin dostępny jest na stronie Konkursu: www.mauricio-kagel-kompositionswettbewerb.com 


Kontakt:

Universität für Musik und darstellende Kunst Wien

Ludwig van Beethoven Institut für Klavier und Cembalo in der Musikpädagogik

Rennweg 8

1030 Wien

Österreich

Uwaga: Podane są tu wybrane, podstawowe informacje, mające dać Państwu w każdym przypadku ogólny obraz wydarzenia - nie są one wystarczające do zgłoszenia udziału. Każdy chętny może zwracać się bezpośrednio do organizatorów.