Polmic - FB

kalendarium konkursów (X)

C E F I K M N O S T V W X Z

XII Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Michała Spisaka – Dąbrowa Górnicza, 14–23 IX 2018


Organizator:  Pałac Kultury Zagłębia

W dniach 14–23 września 2018 roku w Pałacu Kultury Zagłębia odbędzie się XII Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej.

W roku ubiegłym rywalizowało ze sobą 143 młodych muzyków z całego świata, czego wynikiem było międzynarodowe podium w specjalnościach skrzypce, altówka i obój. Rok 2018 będzie należał do muzyków, którzy nie przekroczyli 30. roku życia, grających na fagocie, rogu i kontrabasie.

Młodzi muzycy chętni do wzięcia udziału w 12. Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Michała Spisaka mogą nadsyłać swoje zgłoszenia do 24 czerwca 2018 roku.

Ze względu na problemy techniczne związane z oficjalną stroną internetową 12. Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Michała Spisaka, termin nadsyłania zgłoszeń do konkursu został przedłużony do dnia 24 czerwca br. Kartę zgłoszenia oraz regulamin można znaleźć na oficjalnej stronie organizatora – Pałacu Kultury Zagłębia (www.palac.art.pl). Do czasu ponownego uruchomienia oficjalnej strony konkursu, zgłoszenia można nadsyłać pocztą tradycyjną na adres: Pałac Kultury Zagłębia, Plac Wolności 1, 41-300 Dąbrowa Górnicza lub pocztą elektroniczną na adres: malgorzata.fert@palac.art.pl. W razie jakichkolwiek pytań ze strony kandydatów prosimy o kontakt pod numerem telefonu (32) 733 88 00.

Konkurs zostanie tradycyjnie zainaugurowany koncertem 14 września. Dzień później rozpocznie się wielka rywalizacja, która z dniem 23 września wyłoni młodych mistrzów instrumentu. Podczas wszystkich trzech etapów przesłuchań uczestnicy będą oceniani przez międzynarodowe jury, składające się z wybitnych muzyków i pedagogów z polskich i zagranicznych uczelni. Podczas ostatniej, trzeciej części przesłuchań, dwunastu najlepszych zagra na scenie z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Zabrzańskiej pod batutą Sławomira Chrzanowskiego, a całość zakończy się galą wręczenia nagród oraz koncertem laureatów.

Na przestrzeni lat konkurs stał się kuźnią młodych talentów, popularyzując jednocześnie najwybitniejsze osiągnięcia dziedzictwa kultury z obszaru muzyki klasycznej oraz czcząc pamięć jednego z największych polskich kompozytorów, urodzonego w Dąbrowie Górniczej, Michała Spisaka. Głównym organizatorem konkursu jest Pałac Kultury Zagłębia, współorganizatorami natomiast Urząd Miasta Dąbrowy Górniczej oraz Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, która sprawuje również nadzór merytoryczny.

Więcej informacji: www.spisakkonkurs.pl 


Kontakt:

http://spisakkonkurs.pl/kontakt/

Uwaga: Podane są tu wybrane, podstawowe informacje, mające dać Państwu w każdym przypadku ogólny obraz wydarzenia - nie są one wystarczające do zgłoszenia udziału. Każdy chętny może zwracać się bezpośrednio do organizatorów.