Polmic - FB

kalendarium konkursów (F)

C E F I K M N O S T V W X Z

Festiwal Wyobraźni Muzycznej „mYear 2018” – Wrocław, 16–18 III 2018


Organizator:  Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu

mYearW dniach 16-18 marca 2018 roku w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu odbędzie się Festiwal Wyobraźni Muzycznej mYear 2018. W programie Festiwalu przewidziano wykłady i warsztaty oraz Konkurs Umiejętności Słuchowych.

Festiwal Wyobraźni Muzycznej to okazja do spotkania pasjonatów kształcenia słuchu muzycznego. Umiejętność analizowania słuchanych dźwięków, rozumienia konstrukcji melodii, a w końcu doskonalenia się w mądrym, pięknym, świadomym wykonywaniu muzyki to podstawa rozwoju każdego profesjonalnego muzyka. Podczas odbywającego się co dwa lata w marcu weekendowego spotkania uczniowie, studenci, absolwenci, nauczyciele z całej Polski zmagają się z wieloma słuchowymi wyzwaniami. Słuchają utworów konkurując w ilości i jakości fachowych spostrzeżeń, jakie można wysnuć z danego wykonania, przechodzą „ścieżkę słuchową” – sekwencję miniaturowych zadań dźwiękowych rozwiązywanych na czas, siłują się z komputerowymi ćwiczeniami na precyzję słyszenia, albo stosują wiedzę muzyczną w praktyce, w końcu wychodzą do centrum miasta, by w zespołach rozwiązywać muzyczne zagadki związane z Wrocławiem, muzycznymi wydawnictwami, repertuarem instytucji kulturalnych.

Festiwal pokazuje uczniom i nauczycielom, że ta trudna i żmudna kompetencja, jaką jest posługiwanie się profesjonalnym słuchem muzycznym, może towarzyszyć artystom także w formie przyjaznej, nierzadko nawet wesołej, mądrej rozrywki. Festiwal od strony merytorycznej przygotowuje kilkuosobowa grupa pedagogów z Pracowni Kształcenia Słuchu i Wyobraźni Muzycznej. Kierownikiem Festiwalu Wyobraźni Muzycznej mYear 2018 jest dr Michał Moc. Projekt dofinansowany ze środków Gminy Wrocław.

Zgłoszenia będą przyjmowane do 5 marca 2018 roku.

Regulamin i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie: www.mYear.pl 


Kontakt:

tel. +48 608 51 41 68

e-mail: mYear@composer.pl 

Uwaga: Podane są tu wybrane, podstawowe informacje, mające dać Państwu w każdym przypadku ogólny obraz wydarzenia - nie są one wystarczające do zgłoszenia udziału. Każdy chętny może zwracać się bezpośrednio do organizatorów.