Polmic - FB

kalendarium konkursów (K)

C E F I K M N O S T V W X Z

Konkurs Kompozytorski „Jan Pawel II – syn polskiej ziemi” – Warszawa, 2018


Organizator:  Centrum Myśli Jana Pawła II

W 2020 roku będziemy świętować jubileusz setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły. Z tej okazji Centrum Myśli Jana Pawła II wychodzi z inicjatywą konkursu kompozytorskiego na utwór chóralny a cappella do słów Jana Pawła II.

Organizatorzy pragną w ten sposób przybliżyć nauczanie papieża wśród kompozytorów młodego pokolenia, a następnie poprzez wykonanie utworów, dotrzeć do szerokiego grona słuchaczy. Konkurs będzie sprzyjał kontynuacji tradycji, zapoczątkowanej przez takich kompozytorów, jak Henryk Mikołaj Górecki, Krzysztof Penderecki czy Wojciech Kilar, którzy w swoich dziełach inspirowali się nauczaniem Jana Pawła II.

Wyboru najlepszych z nadesłanych kompozycji dokona Jury, w skład którego weszli cenieni polscy kompozytorzy i chórmistrzowie: Paweł Łukaszewski, Agnieszka Franków-Żelazny, Miłosz Bembinow, Bartosz Michałowski i Szymon Godziemba-Trytek.

Podczas galowego koncertu odbędzie się prawykonanie nagrodzonych kompozycji, które wykona Chór Centrum Myśli Jana Pawła II pod kierunkiem Jana Krutula. Laureaci konkursu otrzymają także nagrody finansowe (m.in. I nagrodę w wysokości 5000 zł). Wskazane przez Jury kompozycje zostaną ponadto wydane drukiem przez wydawnictwo Chopin University Press w ramach specjalnej papieskiej serii i staną się atrakcyjną propozycją repertuarową dla wielu zespołów chóralnych w Polsce i na świecie.

Termin zgłoszeń prac konkursowych mija 10 kwietnia 2018 roku.

Regulamin Konkursu znajduje się na stronie www.kompozytorzyjp2.pl 


Kontakt:

Jan Krutul

Dyrektor Konkursu Kompozytorskiego JP2

e-mail: jkrutul@centrumjp2.pl

Centrum Myśli Jana Pawła II Instytucja Kultury m.st. Warszawy

ul. Foksal 11

00-372 Warszawa

tel. +48 22 826 42 21

Uwaga: Podane są tu wybrane, podstawowe informacje, mające dać Państwu w każdym przypadku ogólny obraz wydarzenia - nie są one wystarczające do zgłoszenia udziału. Każdy chętny może zwracać się bezpośrednio do organizatorów.