Polmic - FB

kalendarium kursów (X)

9 A B C I K L M O P S V W X Y Z

XII Letnie Kursy Metodyczne Muzyki Dawnej – Warszawa, 23-30 VI 2018


Organizator:  ZPSM im. F. Chopina w Warszawie, Fundacja Bednarska

Ostatni tydzień czerwca to tradycyjnie już czas na spotkanie z muzyką dawną. Bogata oferta kursów, wybitni wykładowcy i przyjazna atmosfera sprowadzają do Warszawy uczestników z Polski i zagranicy. Rekrutacja na 12. edycję LKMMD ruszyła, warto więc już teraz wysłać zgłoszenie. Ilość miejsc w klasach jest ograniczona.

XII LKMMD to kursy muzyki dawnej dla szerokiego grona odbiorców: uczniów, studentów, absolwentów, nauczycieli szkół i uczelni muzycznych oraz szkół baletowych. Kursy rekomendowane są przez Centrum Edukacji Artystycznej.

W czasie zajęć uczestnicy mogą grać zarówno na instrumentach współczesnych jak i historycznych. Odbędzie się również szereg zajęć dotyczących stylowego wykonywania muzyki dawnej. Zajęcia prowadzone są przez międzynarodowe grono wybitnych pedagogów grających na instrumentach historycznych.

Wokaliści będą mogli wziąć udział w Mistrzowskim Kursie Wokalnym prowadzonym przez prof. dr. hab. Marka Rzepkę.

Dla tancerzy i rytmików oferowane są lekcje i seminarium metodyczne prowadzone przez Romanę Agnel i Dariusza Brojka (Cracovia Danza).

Oprócz tego odbędą się zajęcia improwizacji, kurs kompozycji, kurs strojenia klawesynu, kurs techniki radzenia sobie ze stresem, treningi pamięci oraz wykłady i dyskusje na ważne i aktualne tematy w dziedzinie muzyki dawnej.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Centrum Edukacji Artystycznej.

Szczegóły i zapisy na www.muzykadawna.org 


Kontakt:

Biuro Organizacyjne LKMMD

infomuzykadawna@gmail.com

 

Uwaga: Podane są tu wybrane, podstawowe informacje, mające dać Państwu w każdym przypadku ogólny obraz wydarzenia - nie są one wystarczające do zgłoszenia udziału. Każdy chętny może zwracać się bezpośrednio do organizatorów.